Менше 1% українців вважають судову реформу успішною — соцопитування (ІНФОГРАФІКА)
https://racurs.ua/ua/n112037-menshe-1-ukrayinciv-vvajaut-sudovu-reformu-uspishnou-opytuvannya.htmlРакурсМенше 1% опитаних українців, які принаймні чули про судову реформу, вважають її повністю успішною, повідомили 3 жовтня у Київському міжнародному інституті соціології.
10,2% опитаних назвали її в цілому успішною, але 23,7% вважають реформу в цілому неуспішною, 44% дотримуються думки, що реформа була зовсім неуспішною. Не визначилися із відповіддю 21,2% респондентів.
Найбільше опитані очікували побачити в результаті успішного проведення судової реформи позбавлення суддів недоторканності і привілеїв (53,2%) та запровадження майнової відповідальність суддів за незаконні рішення (49,4%).
Усі варіанти очікувань населення від судової реформи такі:
Причиною неуспішності судової реформи 45% опитаних назвали корупцію в системі органів державної влади, 17,7% — спробу президента підпорядкувати собі всі гілки державної влади, зокрема чиновників, відповідальних за проведення реформи, 10,2% — протидію самих суддів і кругову поруку, 5,3% — боротьбу політичних кланів за сфери впливу, 5,1% — небажання народних депутатів ухвалювати потрібні закони, 4,8% — розвал системи державного управління в цілому, 4,7% — некомпетентність чиновників, відповідальних за проведення судової реформи.
Найбільшу відповідальність за провал судової реформи опитані поклали на президента України (51,8%).
Київський міжнародний інститут соціології проводив опитування з 12 по 24 вересня. Запитали думку 2011 респондентів, які мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим).
Раніше повідомлялося. що 54% українців хочуть бачити експертів та представників громадських організацій у складі конкурсних комісій з добору суддів.