Ракурсhttps://racurs.ua/
Ксенофобія, фото: «Психологос»
Рівень ксенофобії в Україні зростає після окупації Криму — соціологи (ІНФОГРАФІКА)
https://racurs.ua/ua/n112126-riven-ksenofobiyi-v-ukrayini-zrostaie-pislya-okupaciyi-krymu-sociology-infografika.htmlРакурсТенденція до падіння рівня ксенофобії в Україні змінилася поступовим зростанням після захоплення Криму Росією. Про це йдеться в результатах дослідження Київського міжнародного інституту соціології щодо міжетнічних упереджень в Україні.
.
Загалом станом на сьогодні індекс ксенофобії в Україні (4,20) значно перевищує початковий показник 1994 року (3,45). Свого максимуму він досягав у 2007 році — 4,33. З того часу почав поступово зменшуватися до 2013 року, коли став нижче показників 2000 року (4,02). На сьогодні індекс ксенофобії приблизно відповідає показникам 2011 року.
Найбільше на рівень ксенофобії впливають тип населеного пункту проживання (місто чи село), регіон та освітній рівень.
Так, у містах індекс ксенофобії становить 4,05, у селах — 4,51. Найбільший рівень ксенофобії в західних регіонах України (4,74), найменший — у південних (3,61). На думку соціологів, це пояснюється, зокрема, більшим відсотком сільського населення на заході.
Особи з вищою освітою значно прихильніше (4,64) ставляться до інших культур та національностей, ніж люди без середньої освіти (4,02).
Ще один важливий фактор — фінансовий статус. Однак, зазначають соціологи, у цьому випадку на показник може значно впливати рівень освіти — більш забезпечені люди, як правило, мають більше можливістей отримати кращу освіту.
А от стать та вік майже не впливають. Чоловіки мають дещо вищий рівень ксенофобії (4,15), ніж жінки (4,24). Це ж стосується і більш дорослих людей порівняно з молоддю (4,24 у віковій категорії 60+ проти 4,13 у віці від 18 до 29 років).
Нагадаємо, соціологи розповіли, як українці ставляться до представників інших націй.