Ракурсhttps://racurs.ua/
Семочко, скріншот з відео каналу ZIK
Російські паспорти і розкіш: журналісти розбили пояснення Семочка щодо розслідування «Наших грошей» (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n113023-rosiyski-pasporty-i-rozkish-jurnalisty-rozbyly-poyasnennya-semochka-schodo-rozsliduvannya-nashyh.htmlРакурсВ інтерв’ю зі спростуваннями розслідування проекту «Наші гроші з Денисом Бігусом» щодо майна та російських паспортів його родини перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки Сергій Семочко брехав або маніпулював щонайменше сім разів.
.
Про це йдеться у відео, яке оприлюднив проект «Наші гроші».
Через два тижні після виходу в ефір розслідування «Розвідкою по нирках» про колишнього генерала СБУ, а тепер першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка посадовець виступив у програмі «Стежками війни» на телеканалі ZIK. Він мав намір спростувати факти, які оприлюднили журналісти. Після цього «Наші Гроші з Денисом Бігусом» надали власне пояснення заявам контррозвідника.
Семочко стверджував, що інших паспортів, окрім українського, його дружина не має. Але дані опублікованого в мережі копії російського паспорту Тетяни Лисенко містяться в офіційному реєстрі РФ. Саме на нього Лисенко присвоїли російський індивідуальний податковий номер.
У контексті можливої наявності російського паспорту його дружини та родичів Семочко також стверджував про автоматичне отримання громадянства РФ українцями, які станом на 2014 рік мешкали в Криму. Однак для того, щоб оформити паспорт громадянина РФ, необхідно особисто подати заяву та пакет документів. Відтак неможливо паспортизувати рідних Семочка без їхньої на те згоди.
Також контррозвідник стверджував, що російський ІПН дружини міг автоматично створитися під час анексії. Однак індивідуальні податкові номери в Росії отримують громадяни, які якимось чином перетинаються з офіційним оподаткуванням — офіційно працевлаштовані, мають бізнес, оформили страхування, здійснили продаж чогось.
Сергій Семочко також пояснив наявність в його родини велетенського заміського будинку площею 333 кв. м отриманням доходів з бізнесу дружини. Утім, власну туристичну фірму Тетяна Лисенко продала у Криму вже після придбання розкішного будинок у Козині. Іншими словами, дружина розвідника фізично не могла придбати будинок на гроші від продажу туристичного бізнесу.
Офіційні доходи Тетяни Лисенко з 2010 по 2018 рік склали, відповідно до даних журналістів, 1,25 млн грн, що еквівалентно тільки десятій частині ціни будинку.
Розвідник заперечив і наявність у нього розкішного автомобіля, приписавши його Службі зовнішньої розвідки. А номери на ньому є буцімто «номерами прикриття».
Однак в номерних знаках на його автомобілі (АА1172СХ) вгадуються персональні дані Семочка, а саме його дата народження — листопад 1972 року. Крім того, якщо вірити Семочко, то він користувався автомобілем Служби зовнішньої розвідки і тоді, коли ще працював в СБУ.
Журналісти відзначили, що під час підготовки розслідування Сергій Семочко у письмовій відповіді на запит програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» не тільки відмовився від коментарів, але й вимагав знищити «незаконно зібрану» інформацію про нього.
Рaніше пoвідoмлялoся, щo «Нaші грoші» з’ясувaли — в Сeмoчкa є нeрухoмість, вaртість якoї склaдaє пoнaд 200 млн грн. Члeни йoгo рoдини виявилися грoмaдянaми Рoсії тa їздять дo oкупoвaнoгo Криму. НAБУ відкрилo кримінaльне прoвaдження стoсoвнo Семoчкa.
Рoзслідувaння журнaлісти пoчaли після інцидeнту, чeрeз який Службa бeзпeки Укрaїни фaктичнo зупинилa зaкупівлю прeпaрaтів для гeмoдіaлізу. Чeрeз цe пoмeрли 200 пaцієнтів. Журнaлісти припускaли, щo Сeмoчкo міг oтримувaти грoші зa тaк звaнe «кришувaння» фaрмaцeвтичних кoмпaній.