Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Бригада тактичної авіації імені Петра Франка
У ЗСУ розповіли про особливості навчань «Чисте небо-2018»
https://racurs.ua/ua/n113111-u-zsu-rozpovily-pro-osoblyvosti-navchan-chyste-nebo-2018.htmlРакурсПід час цьогорічних навчань «Чисте небо», які тривали в період з 8 по 19 жовтня, українські пілоти вперше вели радіообмін англійською мовою, здійснюючи відпрацювання злітаності з американськими колегами. Про це повідомляє прес-служба командування Повітряних сил ЗСУ.
.
Під час навчань, до яких залучалися понад 700 осіб та 50 одиниць техніки з України та низки країн НАТО, було здійснено понад 300 літаковильотів.
Зокрема, одним із елементів навчань було долання авіацією систем протиповітряної оборони ворога, роль якого відігравали українські зенітні ракетні дивізіони. Зазначається, що українські зенітники із своїм завданням захисту стратегічних об'єктів впоралися.
Ще один важливий момент — поодинокі та групові повітряні бої між літаками F-15C, Су-27 і МіГ-29. Як розповів один із пілотів ЗСУ, попри схожість F-15C і Су-27, на перших стоять більш сучасні системи виявлення супротивника, вони здатні бачити його майже за 150 км. Тому їхнім українським візаві доводилося хитрувати, використовуючи рельєф, щоб підкрастися непомітно.
Українські винищувачі Су-27 також здійснювали бої з польськими F-16, які діяли зі своїх аеродромів і дозаправлялися в повітрі від літаків-заправників KC-135. Над територією Румунії відбувалися поєдинки американської авіації з румунськими F-16.
Крім того, відпрацьовувалися завдання з перехоплення порушників та супроводу авіації. Зокрема, винищувачі F-15С супроводжували українські штурмовики Су-25 та бомбардувальники Су-24М, які імітували нанесення бомбових ударів.
Ще одним елементом навчань була демонстрація аварійного приземлення винищувача F-15С на аеродром Старокостянтинів палубним способом — за допомогою тросової гальмівної системи, розтягнутої поперек злітно-посадкової смуги.
Нагадаємо, 16 жовтня під час цих навчань у Вінницькій області розбився винищувач Су-27.