Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Фейсбук
Українська мова перемагає в тих галузях, у яких ухвалено зміни до законодавства — результати моніторингу (ІНФОГРАФІКА)
https://racurs.ua/ua/n113811-ukrayinska-mova-peremagaie-v-tyh-galuzyah-u-yakyh-uhvaleno-zminy-do-zakonodavstva-rezultaty.htmlРакурсПозитивні зрушення у використанні української мови відбуваються передусім в тих галузях, в яких ухвалено зміни до законодавства, повідомили 8 листопада автори аналітичного огляду «Становище української мови в Україні в 2018 році».
.
Його оприлюднив рух «Простір свободи» 8 листопада у Києві. Подібний огляд презентується щорічно, починаючи з 2011 року, і заснований на даних державної статистики, соціології та моніторингових досліджень.
Автори дослідження констатують продовження тиску русифікації на суспільство, внаслідок якого українці у містах менше послуговуються в побуті рідною мовою.
Українська мова нині домінує на телебаченні, її частка у прайм-тайм за рік зросла з 39% до 64%. На початку 2011 року програми винятково російською мовою перевищували 40% ефіру.
Частка української мови на телебаченні не дотягує до встановлених законодавством 75%. Це сталося внаслідок того, що закон містить норми, які дозволяють враховувати двомовні програми як україномовні.
У кінотеатрах понад 90% фільмів демонструються українською мовою.
Більше половини (54%) всіх пісень на загальнонаціональних і 48% на регіональних радіостанціях транслюється українською мовою.
Частка газет, що видаються українською мовою, знизилася до 34%, а частка книг зросла до 76%.
За рік частка школярів, які навчаються українською мовою, зросла з 90% до 91%. При цьому 95% першокласників опановують знання також українською.
Гірші справи із використанням державної мови у сфері громадського харчування. Тільки 40% кафе і ресторанів мають українську вивіску, лише в 74% є меню українською і тільки в 56% закладів персонал обслуговує клієнтів українською мовою.
Російська мова домінує і в українському сегменті інтернету, адже серед 100 найпопулярніших сайтів є тільки 10% україномовних.
Нагадаємо, що українська мова увійшла в десятку найбільш популярних мов у Європі. У трійці лідерів російська, німецька та французька мови. Четвертою за популярністю мовою в Європі є англійська, п’ятою — турецька. Італійська мова перебуває на шостій сходинці рейтингу.