Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Open Society Foundations
За рік кількість дітей, які охоплені інклюзивною освітою, зросла на 60% — Гройсман
https://racurs.ua/ua/n115187-za-rik-kilkist-ditey-yaki-ohopleni-inkluzyvnou-osvitou-zrosla-na-60-groysman.htmlРакурсЗа останній навчальний рік кількість дітей в освітніх закладах з інклюзивною освітою зросла на 60% і тепер сягнула 12 тис. Близько 7−8 тис. дітей, які раніше були обмежені у доступі до якісної освіти, отримали нові можливості. Про це прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив у своєму Твіттері за результатами сьогоднішнього засідання уряду.
.
Як зазначила під час цього засідання міністр освіти Лілія Гриневич, раніше, коли діти з інвалідністю мали йти до школи, їхні батьки були змушені були звертатися до психолого-медико-педагогічних консультацій на рівні області. Ці консультації працювали здебільшого за медичним підходом. Тобто вони лише визначали, куди дитині піти, — як правило, в інтернатний заклад.
Тепер ця практика відійшла в минуле. В Україні створюється мережа інклюзивно-ресурсних центрів — їх вже є 477, зазначає Гриневич.
Такі центри визначають індивідуальну програму розвитку дитини й направляють її в інклюзивний клас школи.
Таким чином, діти з особливими потребами отримали можливість навчатися якнайближче до дому, залишатися в родині й соціалізуватися.
Заплановано виділити понад 504 млн грн на супутнє супроводження та забезпечення необхідними послугами цих дітей. Зокрема, відбувається навчання психологів, які працюватимуть з дітьми з особливими потребами.
Крім того, Міносвіти ухвалило нові ліцензійні умови, якими зобов’язало задовільняти всім вимогам безбар'єрності не тільки школи, а й вищі навчальні заклади.
На жаль, зазначає Гриневич, безперешкодний доступ для осіб з особливими потребами
до першого поверху забезпечений лише в 70% закладів і навіть у них пандуси не завжди відповідають нормам.
Нагадаємо, закон про інклюзивну освіту президент України Петро Порошенко підписав у липні минулого року.