Діагностика понад усе: у Всесвітній день боротьби з раком МОЗ розповіло про протидію «тихому вбивці» (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n117700-diagnostyka-ponad-use-u-vsesvitniy-den-borotby-z-rakom-moz-rozpovilo-pro-protydiu-tyhomu-vbyvci.htmlРакурсПрофілактика і діагностика раку, його раннє виявлення — найбільш дієві чинники боротьби із хворобою, яку часто називають «тихим убивцею».
Більшість форм онкозахворювань можна вилікувати на початкових стадіях, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я 4 лютого, у Всесвітній день боротьби з раком.
Фахівці розповіли, що рак молочної залози на I стадії виліковний у 95% жінок. Водночас в Україні у 25% випадків рак грудей діагностують вже на ІІІ-ІV стадії. У таких випадках ефективність лікування значно знижується. Рак простати у кожного п’ятого чоловіка виявляють вже на метастатичних стадіях.
В МОЗ переконливо рекомендують вчасно проходити профілактичні огляди. Нехтування цієї перестороги може призвести до тяжких наслідків.
Крім огляду в сімейних лікарів, важливі консультації вузькопрофільних спеціалістів та вчасне здавання аналізів.
Особам, які перебувають в групі онкологічного ризику, Порядок надання первинної медичної допомоги передбачає профілактичні огляди та аналізи, а саме:
- рак молочної залози — 50−69 років, з 40 — при факторах ризику;
- колоректальний рак — жінки і чоловіки старші 50 років;
- рак передміхурової залози — з 40 років залежно від ступеню ризику.
В МОЗ нагадують, що у липні 2019 року запрацює програма «Безкоштовна діагностика». За направленням сімейного лікаря безоплатно обіцяють надавати 54 діагностичні та лікувальні послуги, серед яких обстеження на найбільш розповсюджені види онкології у чоловіків і жінок, а також видалення новоутворень: м’яких тканин і шкіри, у носі, гортані, вухах.
Щороку приблизно 140 тис. українців вперше дізнаються про виявлене в них онкозахворювання. Наразі на обліку перебуває майже 1 млн осіб, які успішно пройшли лікування.