Ракурсhttps://racurs.ua/
Нардепи ухвалили порядок денний сесії: стало відомо, що Рада розглядатиме впродовж півроку / Фото: 5 канал
Нардепи ухвалили порядок денний сесії: стало відомо, що Рада розглядатиме впродовж півроку
https://racurs.ua/ua/n117852-nardepy-uhvalyly-poryadok-dennyy-sesiyi-stalo-vidomo-scho-rada-rozglyadatyme-vprodovj-pivroku.htmlРакурсНародні обранці під час сьогоднішнього ранкового пленарного засідання прийняли постанову № 9534 «Про порядок денний десятої сесії Верховної Ради восьмого скликання». Відповідне рішення за основу та в цілому підтримали 227 нардепів, проти проголосували 19, ще 30 утрималося. Про це інформує прес-служба українського парламенту.
.
Таким чином нардепи визначилися з переліком питань, над якими працюватимуть впродовж найближчих півроку — з лютого по липень 2019 року. Рада погодилася з пропозиціями комітетів щодо законопроектів, які не рекомендовані для включення до порядку денного сесії та зняла їх з розгляду.
Порядок денний десятої сесії ВР включає величезний перелік питань та налічує 228 сторінок. Зокрема, впродовж наступних шести місяців народні обранці планують розглянути проект постанови № 1902 про першочергові заходи для реалізації положень звернення Верховної Ради до ООН, Європарламенту, ПАРЄ, ОБСЄ, ГУАМ та парламентів світових держав щодо визнання Росії державою-агресором.
Окрім цього, будуть розглядатися законопроекти про мораторії на: зміну цільового призначення земельних окремих ділянок; примусову реалізацію житла, стягнення пені та інших штрафних санкцій за несплату житлово-комунальних послуг; вирубку лісів та експорт лісо- та пиломатеріалів.
Також депутати можуть підтримати зміни до законодавства щодо запобігання тіньової торгівлі землями сільськогосподарського призначення. Питання земельних відносин, а також функціонування об'єднаних територіальних громад, згадуються у низці постанов та законопроектів, включених до порядку денного чинної сесії українського парламенту.
Нардепи голосуватимуть за проект постанови про звернення Верховної Ради до Ради ЄС, Європарламенту, Єврокомісії та Кабміну щодо скасування ввізного мита, зборів та інших платежів на українську продукцію, тарифні квоти на яку були вичерпані з початку 2019 року українськими експортерами продовольчих товарів різних груп згідно з угодою про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.
До порядку денного сесії включено також законопроект про внесення змін до закону «Про прокуратуру» щодо забезпечення відкритості Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Окрім цього, нардепи намагатимуться удосконалити окремі положення законодавства з питань діяльності Національного антикорупційного бюро України (зокрема розглядатимуть Дисциплінарний статут НАБУ), а також обговорюватимуть антикорупційні механізми та засоби легалізації доходів. Не оминуть увагою парламентарі й Вищий антикорупційний суд.
Нагадаємо, сьогодні Рада закріпила у Конституції курс України на ЄС та НАТО. Відповідне рішення підтримали 334 парламентарі. У документі законодавці чітко прописали, що для України є незворотнім євроатлантичний курс.