Ракурсhttps://racurs.ua/
Людина біля АЕС «Фукусіма», 13 квітня 2011 року, фото: «Вікіпедія»
В Японії проведуть перше контактне дослідження залишків ядерного палива на пошкодженій АЕС «Фукусіма»
https://racurs.ua/ua/n117925-v-yaponiyi-provedut-pershe-kontaktne-doslidjennya-zalyshkiv-yadernogo-palyva-na-poshkodjeniy-aes.htmlРакурсКомпанія-оператор сумнозвісної японської АЕС «Фукусіма-1» «Токіо Денрьоку» наступного тижня планує провести перше контактне дослідження залишків ядерного палива всередині одного з реакторів.
.
Це дослідження стане ключовим етапом у зусиллях з демонтажу пошкодженої АЕС, повідомляє телекомпанія NHK.
Вимірювальний прилад, довжина якого становить 15 метрів, 13 грудня опустять всередину захисної оболонки реактора № 2 цієї електростанції.
У компанії розраховують, що вдасться заглянути в зону, розміщену під стержнем реактора. Вважається, що саме тут розташовані розплавлені залишки ядерного палива.
Очікується, що довжини цього приладу вистачить, щоб доторкнутися до ядерного палива й захопити його уламки. У компанії сподіваються визначити, наскільки важкими є ці уламки і чи можна їх пересунути.
Аварія на АЕС «Фукусіма» сталася 11 березня 2011 року внаслідок цунамі, спровокованого потужним землетрусом. Стихія вивела з ладу зовнішні системи енергопостачання та резервні дизельні генератори, що призвело до відімкнення основної та аварійної систем охолодження ректорів. Внаслідок цього паливо, яке перебувало у реакторах № 1, № 2 і № 3, розплавилося.
Нагадаємо, восени 2017 року в Японії назвали відповідальних за аварію на «Фукусімі».