Перший у світі «плаваючий тунель» планують побудувати у Норвегії (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n118248-pershyy-u-sviti-plavauchyy-tunel-planuut-pobuduvaty-u-norvegiyi-video.htmlРакурсНорвегія планує вкласти 40 млрд дол. США у модернізацію інфраструктури, котра значно полегшить транспортне сполучення у прибережних районах.
Круті крижані гори та глибокі фіорди є візитною карткою західної частини Норвегії, але вони також значно ускладнюють життя автомобілістам. З сімома поромами по шляху, 800-кілометрова подорож між містами Крістіансанн на півдні країни та Тронхейм на півночі, яку можна було б здійснити за 10 годин, зазвичай займає приблизно 21 годину, повідомляє видання NBC News.
Щоб вирішити цю проблему, уряд країни планує замінити пороми мостами, звичайними тунелями і тим, що може стати першим у світі «плаваючим тунелем».
«Плаваючий тунель» — це, по суті, пара бетонних труб, занурених приблизно на 30 м під поверхню води. До того ж, такий вид тунелів мінімізуватиме вплив транспорту на навколишнє середовище.
Експерти кажуть, що концепція «плаваючого тунелю» особливо підходить для глибоких фіордів, оточених крутими горами — ці особливості місцевого ландшафту значно ускладнюють будівництво мостів або буріння тунелів.
«З мостами, що охоплюють великі відстані, вам потрібні арки та підвіски в певних точках, але що стосується зануреного плаваючого тунелю, якщо ви зробите його абсолютно правильно і збалансуєте вагу конструкції з плавучістю, то його довжина може бути будь-якою», — зазначає професор структурної інженерії Норвезького університету науки і техніки Нілс Ерік Андерс Ренквіст, який консультує цей проект.
«Плаваючий тунель» насправді не плаватиме. Труби будуть стабілізуватися кабелями, прив’язаними до морського дна, або понтонами, що плаватимуть на поверхні через приблизно 250-метрові інтервали.
Оскільки більшість апаратних засобів розташують нижче поверхні, тунель не заважатиме руху суден і човнів, навіть підводних човнів, зазначає Аріана Міноретті, головний інженер Норвезького державного управління автомобільних доріг.
Як і звичайні тунелі, «плаваючий тунель» матиме маршрути евакуації, через які автомобілісти зможуть повернутися на поверхню у випадку надзвичайної ситуації. За словами Міноретті, попереднє дослідження щодо безпеки тунелю було обнадійливим.
«Ми зробили симуляцію великих вибухів у тунелі, перевірили на вплив підводних човнів, ми охопили сценарії, де траулер може зачепити тунель, і ми навіть розглянули ситуацію, коли корабель, який тоне на поверхні, занурюючись, стикається з тунелем, — зазначає професор Ренквіст. — Це дуже міцна структура».
Плани передбачають, що «плаваючий тунель» буде відкритий для руху в 2050 році. І хоча він може стати першим у своєму роді, проте не останнім. Ренквіст зазначає, що інженери в Італії та Китаї розглядають подібні концепції.
Нагадаємо, у Норвегії також може з’явитися перший у світі морський тунель для кораблів.