Ракурсhttps://racurs.ua/
Одна з останніх фотографій групи Дятлова, фото: mk.ru
Загибель групи Дятлова: Слідчий комітет Росії оприлюднив свою версію
https://racurs.ua/ua/n118821-zagybel-grupy-dyatlova-slidchyy-komitet-rosiyi-opryludnyv-svou-versiu.htmlРакурсСлідчий комітет Росії (СКР) озвучив свою версію однієї з найбільших загадок історії Радянського Союзу — загибелі туристичної групи під керівництвом Ігоря Дятлова взимку 1959 року в Уральських горах за дуже дивних обставин.
.
Туристи з невідомої причини покинули, будучи переважно легко одітими, вночі намет, розташований на схилі однієї з гір, і пізніше загинули від переохолодження, повідомляє видання mk.ru.
Попри те, що з моменту загибелі туристів пройшло 60 років, досі немає надійного пояснення того, що дійсно тоді сталося. Своїх активних прихильників мають різні версії — від ненавмисного осквернення «дятлівцями» дерева-тотема місцевих жителів, що спровокувало з їхнього боку несподіваний напад, до випадкової зустрічі в горах з агентами ЦРУ або навіть інопланетянами. Є й версії, котрі пояснюють те, що сталося, природними причинами — несподіваним сходом лавини або загадковим джерелом інфразвуку, котрий викликав у туристів напад паніки.
На думку СКР причиною загибелі «дятлівців» стала саме лавина, а також погана підготовка туристів до експедиції. Зазначається, що у Дятлова не було необхідного досвіду для здійснення такого складного зимового походу, а туристи не мали ні необхідних навичок, ні точної карти місцевості, ні потрібного спорядження.
За версією СКР, 2 лютого 1959 року у місцевість, де розташувалася група Дятлова, прийшов потужний циклон із сильним снігопадом і ураганним вітром швидкістю до 30 м/с. Таке погіршення погодних умов спровокувало схід снігу, до якого, вочевидь, туристи були не готові і залишати намет їм довелося в лічені секунди в паніці. Туристи спробували дістатися до лісу та розвести там вогонь, щоб перечекати негоду. Однак найбільш легко одіта частина туристів замерзла, попри вже розведене багаття. Інші туристи загинули, отримавши травми «внаслідок падіння в приховані під снігом порожнечі» через те, що під їхньою вагою провалився сніжно-льодовий перешийок.
Нагадаємо, через сильні снігопади, що спровокували схід лавини, на початку цього року в Європі загинули кілька людей.