Ракурсhttps://racurs.ua/
Наслідки землетрусу 2011 року, фото: March Air Reserve Base
Тривалий стрес після потужного землетрусу став причиною смерті майже 4 тис. японців
https://racurs.ua/ua/n118865-stres-pislya-potujnogo-zemletrusu-stav-prychynou-smerti-mayje-4-tys-yaponciv.htmlРакурсПонад 3,7 тис. постраждалих внаслідок руйнівних землетрусу та цунамі в Японії у 2011 році, згодом померли внаслідок проблем зі здоров’ям, викликаних затягнутим періодом емоційних потрясінь.
.
Зокрема, багато з тих, хто тоді вижив, померли від виснаження та стресу, викликаних тривалою евакуацією. Про це повідомляє телеканал NHK з посиланням на дані уряду Японії.
Японське Управління з питань відновлення після стихійного лиха кожні шість місяців підсумовує дані про смерті, викликані наслідками стихійного лиха і спровокованої ним аварії на АЕС «Фукусіма» в північно-східній Японії.
Представники агентства стверджують, що станом на кінець вересня минулого року, тобто за сім з половиною років після катастрофи, вони зафіксували 3701 смерть, спровоковану цими причинами.
Цей показник зріс на 56 у порівнянні з попереднім роком. Найбільша кількість — 2250 померлих осіб — проживали в префектурі Фукусіма, де розташована пошкоджена атомна електростанція.
За словами чиновників, 3434 людини, або 93%, померли протягом перших трьох років після років катастрофи, згодом померли ще 277 осіб.
11 березня 2011 року Японію сколихнув дуже потужний землетрус — силою у 8,8 бала за шкалою Ріхтера. Підземні поштовхи спровокували появу цунамі. Стихія вивела з ладу основну та резервні системи охолодження АЕС «Фукусіма», що призвело до серйозної ядерної аварії. Жертвами стихії тоді стали понад 15 тис. осіб, ще кілька тисяч зникли безвісти, було зруйновано тисячі будинків.
Нагадаємо, восени 2017 року суд назвав відповідальних за аварію на АЕС «Фукусіма».