Ракурсhttps://racurs.ua/
Медики досягли прогресу в боротьбі з ВІЛ
Вже троє: медики повідомляють про ще одного вилікуваного від ВІЛ пацієнта
https://racurs.ua/ua/n119043-vje-troie-medyky-povidomlyaut-pro-sche-odnogo-vylikuvanogo-vid-vil-paciienta.htmlРакурсУ ще одного хворого на вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) пацієнта спостерігається ремісія після процедури пересадки кісткового мозку.
.
Таким чином, це вже третій випадок подолання цього смертельного захворювання, повідомляє видання New Scientist.
Як і перше повідомлення про перемогу на ВІЛ, третє також прийшло з Німеччини. Так званий «дюссельдорфський пацієнт» три місяці тому припинив приймати антиретровірусні препарати й у нього досі не знаходять життєздатних віріонів, тільки старі фрагменти вірусних генів, котрі не могли б розмножитися. Ще кілька подібних пацієнтів після пересадки кісткового мозку перебувають під наглядом.
Для зцілення від ВІЛ пацієнтам пересаджують кістковий мозок від донора з рідкісною природною мутацією в гені CCR5, котрий кодує один з білків-рецепторів на поверхні лейкоцитів, з яким зв’язуються частинки вірусу. Мутація призводить до того, що віріони не можуть зв’язатися з рецептором, і, таким чином, людина стає несприйнятливий до зараження ВІЛ.
Пересадка кісткового мозку застосовується тільки для тих осіб, хто також хворий на рак, оскільки це дуже ризикована процедура. Проте, успішність цього методу відкриває для медиків нові перспективи в лікування ВІЛ. Наприклад, можна використовувати редагування генів для отримання відповідної мутації в CCR5 у рідних клітинах будь-якого хворого на ВІЛ.
Нагадаємо, нещодавно завдяки пересадці кісткового мозку медики вилікували британця, у якого ВІЛ діагностували в 2003 році.