Інвентаризація на заводах «Укроборонпрому» виявила нестачу комплектуючих на 48 млн грн — Міноборони
https://racurs.ua/ua/n119395-inventaryzaciya-na-zavodah-ukroboronpromu-vyyavyla-nestachu-komplektuuchyh-na-48-mln-grn.htmlРакурсІнвентаризація на бронетанкових заводах, що входять до складу держконцерну «Укроборонпром», виявила нестачу комплектуючих на близько 48 млн грн. Про це сьогодні під час засідання тимчасової слідчої комісії Ради заявив представник Міноборони Юрій Мельник.
Він нагадав, що Міністерство оборони впродовж року здійснює інвентаризацію військового майна, переданого на військові заводи. Мельник пояснив, що свого часу надлишкове майно оборонного відомства було передано на військові заводи. Там воно зберігалося і потім передалося «Укроборонпрому».
«Практично на всіх заводах здійснюється інвентаризація. Йдеться про Одеський авіаційний завод, Київський бронетанковий завод, Житомирський завод радіотехнічного обладнання, Харківський, Львівський, Миколаївський, Житомирський бронетанковий заводи, „Мотор-січ“. Станом на сьогодні виявлено нестачу комплектуючих до бронетанкового озброєння та інших видів військової техніки (як машин, так вузлів і агрегатів)», — повідомив Мельник.
На бронетанкових заводах комісія виявила нестачу комплектуючих на близько 48 млн грн. В Міноборони додали, що після завершення інвентаризації всі документи передаються в правоохоронні органи.
Також представники міністерства зазначили, що було проведено переоцінку майна і його залишкова вартість приведена до ринкової.
Під час засідання ТСК у Раді представник Держбюро розслідувань заявив, що до бюро ще не надходили матеріали щодо нестачі комплектуючих на 48 млн грн. У відомстві пообіцяли відреагувати на цю інформацію.
Нардепи, що входять до складу парламентської ТСК, проголосували, щоб Міноборони представило звіт за результатами повної інвентаризації. Зазначимо, що вона може тривати, згідно з графіком міністерства, до червня-липня 2019 року.
«Щодо прицілів до танків Т-80 у нас є підстави вважати, що деякі з таких прицілів передавалися з одного підприємства „Укроборонпроому“ на інше через сумнозвісну фірму „Оптимумуспецдеталь“… Початкова вартість була 790 тис. грн, а потім зросла до 1,9 млн грн», — сказав очільник ТСК нардеп Іван Вінник.
Представники «Укроборонпрому» на засіданні підтвердили, що військове майно могло кочувати з одного підприємства держконцерну на інше. Водночас у Міноборони додали, що на завершення інвентаризації та звірку майна військовим знадобиться щонайменше півроку. Військові та нардепи не змогли погодити питання щодо того, скільки часу потрібно на звірку та надання ТСК результатів інвентаризації. Нардеп Вінник анонсував проведення закритого засідання ТСК за присутності керівництва Міноборони.
Нагадаємо, після створення у грудні 2010 року державного концерну «Укроборонпром» низка українських військових заводів та підприємств увійшли до його складу. До цього Міноборони передавало заводам на зберігання надлишкову військову техніку.