Ракурсhttps://racurs.ua/
Ірина Геращенко, фото: «Вікіпедія»
Геращенко: Червоний Хрест «забув» про українських військовополонених та політв’язнів (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n119706-geraschenko-chervonyy-hrest-zabuv-pro-ukrayinskyh-viyskovopolonenyh-ta-politv-yazniv-video.htmlРакурсВіце-спікер Ірина Геращенко, учасник української делегації на переговорах у Мінську, звертає увагу на відсутність належної активності щодо забезпечення прав українських військовополонених та політв’язнів з боку міжнародних організацій, таких як Червоний Хрест.
.
Політик зазначає, що про них міжнародні організації «забули». Про це вона заявила сьогодні під час круглого столу в Києві.
Геращенко повідомила, що Червоний Хрест жодного разу не мав доступу до заручників на тимчасово окупованих територіях України.
«Ми шануємо їхню нейтральність і неупередженість, аполітичність, але мовчазною політикою не можна виправдовувати зло», — наголошує політик.
За словами Геращенко, саме Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) мав би домагатися від Росії доступу консулів до тюрем на окупованій території, спілкування з в’язнями сам на сам, а також забезпечувати можливість доступу передачі від рідних.
«Хто про це кричить — єдина українська сторона», — зазначає Геращенко.
Політик наголошує, що в заручників протягом трьох років не було права на телефонний дзвінок, протягом більш ніж півроку не було можливості передати листи від родичів.
«Очевидно, що це є місія МКЧХ», — вважає віце-спікер.
На думку політика, українські громадські організації мають об'єднатися у своєму сигналі до МКЧХ з цього питання.
Геращенко зазначає, що одне з питань, яке українська делегація постійно піднімає в Мінську, — створення механізму для пошуку зниклих осіб за участі Росії, Червоного Христа і України. Однак Росія блокує це питання, заявляючи про свою непричетність до ситуації на сході України. За словами Росія, наша держава такі механізми нібито має узгоджувати з представниками «влади» окупованих територій.
Нагадаємо, сьогодні в Ростові-на-Дону розпочалися судові дебати у справі утримуваного Росією українського політв’язня Павла Гриба. Російська прокуратура вимагає для нього шести років позбавлення волі за нібито готування теракту.