Ракурсhttps://racurs.ua/
Дослідження мозку: за рік в Антарктиді його обсяг у полярників зменшився на 7,2%. Фото: События
Дослідження мозку: за рік в Антарктиді його обсяг у полярників зменшився на 7,2% (ІНФОГРАФІКА)
https://racurs.ua/ua/n130406-doslidjennya-mozku-za-rik-v-antarktydi-yogo-obsyag-u-polyarnykiv-zmenshyvsya-na-7-2-infografika.htmlРакурсДослідження мозку полярників провели вчені з Німеччини. Після 14-місячної експедиції на станції «Ноймаєр-3» в Антарктиді в експериментальної групи осіб, які пережили ізоляцію, зафіксували значні зміни деяких звивин.
.
Дослідники Інституту розвитку людини Макса Планка в Берліні виявили скорочення зубчастої звивини гіпокампу (частина лімбічної системи головного мозку, так званого нюхального мозку) та зменшення кількості білка, що відповідає за розподіл клітин у мозку (нейротрофічний фактор мозку). Про це повідомляє N+1 із посиланням на публікацію в журналі The New England Journal of Medicine.
В експерименті брали участь дев’ятеро осіб — п’ятеро чоловіків і четверо жінок. До та після експедиції їм провели магнітно-резонансну томографію. Крім того, під час їхнього перебування на станції у них брали кров і проводили тести на когнітивні здібності. Роль контрольної групи на себе взяли дев’ятеро осіб тієї ж статі та віку зі схожим початковим обсягом гіпокампу.
Вчені виявили, що за 14 місяців ізоляції в Антарктиді обсяг гіпокампу в усіх учасників дослідження змінився. Але, якщо у групи контролерів він у середньому трохи зріс, то в решти полярників навпаки — знизився. Найсильніше ці зміни торкнулися зубчастої звивини — вона зменшилася на 7,2%.
Концентрація в крові нейротрофічного фактору мозку через три місяці експедиції впала майже вдвічі. Вона залишалася незмінною ще щонайменше півтора місяця після повернення.
Нагадаємо, що пошкодження від струсу змінюють спосіб передачі інформації між двома півкулями головного мозку, заявили вчені зі США.