Ракурсhttps://racurs.ua/
Лікарні не готові до коронавірусу. Фото: Чернівецький промінь
Коронавірус в Україні: у мережі показали «захисну» форму медиків, що рветься на клаптики (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n135454-pid-rukamy-rvutsya-na-klaptyky-komarovskyy-pokazav-zasoby-zahystu-vid-koronavirusu-ukrayinskyh.htmlРакурсКоронавірус стрімко поширюється Україною, а лікарні досі не готові приймати хворих. Відомий лікар Євген Комаровський показав засоби індивідуального захисту українських лікарів, якими забезпечили районні лікарні, але вони не можуть захистити від коронавірусу.
.
Комаровський показав фото «захисного» костюма, яке йому надіслав лікар-інфекціоніст районної лікарні, на своїй сторінці в Facebook.
Ні за які гроші не можна терміново накупити хороших лікарів і медсестер. Коронавірус доб'є медиків, які ще є, — додав він.
Зазначається, що видані українським лікарям, які мають контактувати з пацієнтами, захисні костюми такої низької якості, що легко рвуться на клаптики, а респіратори — нижчого ступеню захисту, ніж рекомендовано Міністерством охорони здоров’я.
Лікарі не готові зустрічати епідемію з таким рівнем захисту, підсумував Комаровський.
Також він порадив мерам міст зайти в інфекційні відділення лікарень, прихопивши з собою працівника СБУ, й оцінити якість засобів індивідуального захисту лікарів.
Ми нічим не забезпечені. З нас зробили смертників-камікадзе. У відділення звозять людей із підозрою на коронавірус, а погляньте на костюм лікаря! Про підвищення зарплат не йдеться: незахищені, нас нехватка, перепрацювання не оплачується. «Денег нет, но вы держитесь»! Я сама сьогодні працюю за трьох: старшу, постову та маніпуляційну. Залишилися дійсно патріоти своєї професії-смертники! Звертаюся до жителів Київської області: допоможіть, будь ласка, інфекційному відділення Центальної районної лікарні Києво-Святошинської райради з протичумними костюмами, — у свою чергу написала у Facebook медсестра Ніна Козловська, додавши фото медпрацівника в «захисній» формі та присоромивши владу.
Водночас, деяким медпрацівникам взагалі не видали засобів індивідуального захисту, а керівництво лікарень рекомендує їм за власні кошти купувати собі захисні костюми. Зокрема, така ситуація виникла в Коноптскій реанімації Сумської області, розповіла медсестра медзакладу, повідомляє Telegram-канал PavlovskyNews. Деякі лікарі погрожують звільнитися, оскільки їхня зарплатня не дозволяє їм купувати собі якісні засоби захисту.
Навіть у столичній лікарні у деяких відділеннях не вистачає масок, дезінфікуючих розчинів та немає апаратів штучної вентиляції легенів, розповіла в Instagram лікар-реаніматолог із Києва Ніколь Скокова.
А через закриття столичного метро більше половини лікарів, медсестер і санітарок мають проблеми з дорогою до роботи. Багато медичних працівників живуть за межами Києва й не мають авто.
Станом на 19 березня, в Україні зафіксовано 18 випадків захворювання на Covid-19, двоє осіб померли. Вчора ввечері випадок коронавірусу підтвердили у жителя Маріуполя.