Завтра — День Європи та Міжнародний день мирного співіснування
https://racurs.ua/ua/n138276-zavtra-den-ievropy-ta-mijnarodnyy-den-myrnogo-spivisnuvannya.htmlРакурс16 травня в Україні відзначатимуть День Європи. Це свято в Україні з 2003 року щорічно відзначають у третю суботу травня. Для українців це відзначення спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту.
Традиційно урочиста церемонія відкриття Дня Європи відбувається у Києві. Однак цього року епідемія коронавірусу внесла певні корективи. Оскільки майже всі масові, спортивні та мистецькі заходи перенесені, столиця України відзначатиме День Європи 15−17 травня в онлайні, а також у теле- та радіоформаті.
Крім того, в Україні у третю суботу травня відзначають День науки. Це свято встановлене у 1997 році.
Також 16 травня ООН відзначає Міжнародний день мирного співіснування. Це свято відзначають з метою регулярної мобілізації зусиль міжнародного співтовариства на заохочення миру, терпимості, єднання, взаєморозуміння та солідарності.
Православна церква цього дня вшановує пам’ять мучеників Тимофія і Маври — подружжя, яке в часи переслідувань християн у Римській імперії у другій половині III ст. н. е. розіп’яли на хрестах. Також вшановується пам’ять преподобного Феодосія Печерського — ігумена Києво-Печерського монастиря, який жив у XI ст. Феодосій був одним із основоположників чернецтва у Київській Русі.
Традиційно в народі 16 травня вважається днем Маври Розсадниці. У цей день займалися розсадою капусти, інших овочів та варили борщ з молодої зелені. Також вважалося, що в цей день не варто брати нічого у борг, щоб не провести літо у злиднях.
Народні прикмети:
- якщо дуб розпускає листя раніше від ясена — літо буде посушливим;
- якщо солов’ї заспівали до дня Маври Розсадниці — скоро навколо все зацвіте;
- велика роса чи ясна погода цього дня — до хорошого урожаю огірків;
- якщо гуси і качки піднімають крила та махають ними — варто очікувати бурі.