Ракурсhttps://racurs.ua/
День працівників торгівлі відзначають в Україні 26 липня. Фото: liga.net, googleusercontent.com
26 липня — День працівників торгівлі та свято архангела Гавриїла
https://racurs.ua/ua/n141626-26-lypnya-den-pracivnykiv-torgivli-ta-svyato-arhangela-gavryyila.htmlРакурсДень працівників торгівлі щорічно відзначають в Україні.
.
Свято було встановлене в 1995 році і святкується щорічно в останню неділю липня. У 2020 році воно припадає на 26 липня. Цього ж дня свято працівників торгівлі відзначають і в Білорусі.
Також 26 липня — відзначають День парашутиста. Цього дня у 1930 році група радянських льотчиків-парашутистів неподалік від Воронежа під керівництвом Бориса Мухортова вперше виконала затяжну серію стрибків з літака. Ця подія сприяла початку масового розвитку парашутизму в Радянському Союзі, стрибки стали здійснювати не тільки з літаків, але і з аеростатів.
Крім того, 26 липня відзначають День есперанто — колись у цей день у Варшаві творець мови Людвіг Заменгоф опублікував підручник з есперанто. Сьогодні есперанто говорять понад 2 млн. осіб.
У світі 26 липня відзначають День незалежності Мальдівської Республіки, День незалежності Ліберії, День національного повстання Куби. Також святкуються такі свята: День привидів в Японії, День розмов в ліфті, День бублика і День кавового мілк-шейка в США.
Православна церква 26 липня святкує Собор архангела Гавриїла. Це свято ще відзначається 8 квітня (Гавриїл Благовіст) та 21 листопада (Собор архістратига Михаїла та інших Небесних сил безтілесних).
Українці вірять, що цього дня Архангел Гавриїл сходить на землю в образі золотого світла, обходить поля і оглядає, як наливаються колоски. Селяни 26 липня весь день збирали врожай у полі, хвилювалися, щоб не почалися грозові дощі, які небезпечні на луках та в полях.
Народні прикмети на 26 липня:
- Граки в зграї зібралися — скоро осінь настане.
- Сильний дощ йде — до неврожаю.
- Бджоли з ранку на луг вирушили — весь день погода буде сонячною.
Нагадаємо, 23 липня в Україні відзначали народне свято Антонія Громоносця, а православна церква вшановувала преподобного Антонія Печерського — засновника Києво-Печерської лаври.