9 серпня святкують День будівельника, а Кучма відзначає день народження
https://racurs.ua/ua/n142229-9-serpnya-svyatkuut-den-budivelnyka-a-kuchma-vidznachaie-den-narodjennya.htmlРакурс9 серпня День будівельника відзначають в Україні та деяких країнах пострадянського простору. Традиційно це професійне свято відзначається у другу неділю серпня.
Як правило, до цього дня здаються нові об'єкти: школи, лікарні, мости, житлові будинки. У День будівельника проходять різні урочисті зустрічі та концерти для працівників галузі.
Щороку 9 серпня відзначається Всесвітній день книголюбів, який з’явився у США. Це свято відзначають письменники, поети, літератори та видавці, друкарні, книжкові магазини і крамниці, а також читачі, для яких власне книга і створюється.
9 серпня також вшановують пам’ять святого великомученика Пантелеймона. До хрещення святий носив ім’я Пантолеон і був відомим лікарем. Християнин Єрмолай хрестив лікаря і назвав його Пантелеймоном.
Лікар щиро увірував у Христа, коли звернувся до нього з молитвою про порятунок дитини, яку вкусила отруйна змія, і отримав допомогу. Після цього випадку Пантелеймон вирішив присвятити своє життя порятунку людей від хвороб, причому лікував усіх безоплатно.
Імператор Максиміан довідався про те, що лікар допомагає християнам у тюрмах і запропонував Пантелеймону відректися від віри. У відповідь святий запропонував знайти важкого хворого і влаштувати випробування: хто вилікує його (лікар-християнин або лікар-язичник), того віра істинна. Суперечку виграв Пантелеймон і багато язичників після цього стали християнами.
Розгніваний імператор наказав стратити лікаря. За переказами, мученика прив’язали до оливи, а після того як йому відрубали голову, дерево зразу покрилося плодами.
На Русі Пантелеймона ще називали Качановим. Пов’язано це з тим, що у цей час починають завиватися капустяні вилки. Тому було прийнято діставати з комор капусту минулого врожаю і пекти пиріжки з листкового тіста. Випічкою пригощали дітей, а також жебраків і мандрівників.
У 1938 році 9 серпня у селі Чайкине Чернігівської області народився другий президент України Леонід Кучма.
У 1992 році Кучма став прем'єр-міністром України, отримавши фактично диктаторські повноваження: він мав право видавати прирівняні до законів декрети та призначати керівників регіонів. Коли дія закону, який давав таку владу, завершилася, Кучма подав у відставку. Це сталося у жовтні 1993 року.
У липні 1994 року Кучму вперше обрали президентом України. На наступних виборах у 1999 році Кучма знову здобув перемогу.
У 2001 році Верховна Рада кілька разів намагалася розпочати щодо Кучми процедуру імпічменту. Після закінчення президентського терміну в 2005 році Кучма зайнявся громадською діяльністю.
Як відомо, 9 серпня 1945 року США скинули ядерну бомбу на японське місто Нагасакі. Згідно зі звітом префектури Нагасакі, «люди і тварини загинули майже миттєво» на відстані до 1 км від епіцентру вибуху. Майже всі будинки у радіусі 2 км були зруйновані, а сухі, займисті матеріали, такі як папір, запалали на відстані до 3 км від епіцентру.
Тільки 12% будівель міста залишилися неушкодженими. Хоча в Нагасакі не виникло вогняного смерчу, спостерігалися численні локальні пожежі.
Цього дня народилися:
- німецький письменник Герман Гессе (1877);
- радянський композитор Дмитро Шостакович (1906 рік);
- американська естрадна співачка Вітні Х’юстон (1963 рік).