«Гормон кохання» — у кого його менше, встановили вчені
https://racurs.ua/ua/n143667-gormon-kohannya-u-kogo-yogo-menshe-vstanovyly-vcheni.htmlРакурс«Гормоном кохання» називають окситоцин. Він секретується у головному мозку та вивільняється під час емоційних переживань. Цей гормон важливий для соціальної поведінки та виникнення емоційних зв’язків у ранньому віці. Також він пов’язаний з вихованням дітей, прихильністю та відчуттям тривоги.
Нове дослідження учених з Белорського університету (США) показало, що розлучення батьків призводить до подальшого зменшення рівня окситоцину в їхніх дітей у дорослому віці, повідомляє видання ScienceDaily.
У відповідному дослідженні взяли участь 28 осіб віком від 18 до 62 років. У 27,3% з них батьки розлучилися. Середній вік учасників під час розлучення батьків становив дев’ять років.
Проведені аналізи показали значно нижчі рівні окситоцину у тих учасників дослідження, чиї батьки розлучилися. Крім цього, у таких учасників спостерігалися менша впевненість в собі і почуття більшого дискомфорту в близькості. Також вони були менш чутливими у турботі щодо власних дітей.
Учені зазначають, що знижений рівень окситоцину також може бути пов’язаний з іншими наслідками розлучення батьків, які спостерігаються у їхніх дітей.
Тепер дослідникам потрібно визначити, чи має значення, скільки саме років було дитині на момент розлучення.
Нагадаємо, німецькі вчені встановили, що «гормон кохання» допомагає долати страх.