«Гормон кохання» допомагає долати страх — вчені
https://racurs.ua/ua/n39268-gormon-kohannya-dopomagaie-dolaty-strah-vcheni.htmlРакурсДослідження німецьких вчених опубліковано в інтернеті в журналі Biological Psychiatry, повідомляє сайт The Hindustan Times.
Отримані результати можуть розпочати нову еру в лікуванні тривожних розладів.
«Під впливом окситоцину очікування повторного страху згодом стихає більшою мірою», — пояснює Рене Гурлеман з відділення психіатрії та психотерапії лікарні Університету Бонна в Німеччині.
В дослідженні вчені створювали умови страху в 62 здорових учасників експерименту чоловічої статі.
Мозок учасників сканувався, тоді як їм показували фотографії людських облич. При перегляді приблизно 70% зображень вони отримували дуже короткий, неприємний удар електричним струмом у руку через електроди.
«Таким чином, деякі образи були пов'язані з досвідом тривоги в пам'яті піддослідних», — додає Гурлеман.
Вчені використовували два методи для доведення того, що ця асоціація конкретного фото і болю насправді викликала зчеплення в мозку піддослідних.
«На очікування електричного струму вказувало підвищене виділення холодного поту, яке було виміряно за допомогою провідності шкіри. Крім того, сканування мозку довело, що центри страху завжди були особливо активні», — розповідають автори дослідження.
Половина учасників експерименту отримували порцію гормону окситоцин через назальний спрей. Решта отримували плацебо.
У чоловіків під дією окситоцину центр страху в мозку був в цілому набагато менш активним, ніж у контрольній групі.
Вчені сподіваються, що пацієнтам, які страждають на тривожні стани, зможуть допомогти набагато швидше за допомогою окситоцину. Крім того, завдяки цьому гормону можна буде краще запобігати рецидивам.