Ракурсhttps://racurs.ua/
1 січня відзначають Новий рік. Фото: kpi.ua
1 січня відзначають Новий рік — історія та традиції свята
https://racurs.ua/ua/n148508-1-sichnya-vidznachaut-novyy-rik-istoriya-ta-tradyciyi-svyata.htmlРакурс1 січня відзначають Новий рік — свято настає в момент початку нового року.
.
Вперше Новий рік стали святкували мешканці Месопотамії, святкування було історично задокументоване в третьому тисячолітті до нашої ери. Там свято відзначали навесні, в день сонячного весняного рівнодення.
Пізніше традицію святкування Нового року підхопили жителі стародавньої Греції та Єгипту. А в 46 році до н. е. римський імператор Юлій Цезар наказав створити календар, в якому рік починався з 1 січня, а календар назвали юліанським. Дарувати подарунки на Новий рік теж почали в Давньому Римі.
Згодом людство перестало святкувати Новий рік 1 січня, але цю традицію в 1622 році повернув Папа Римський, створивши григоріанський календар.
У Київській Русі Новий рік відзначали найчастіше в березні. На терена вже сучасної України традицію святкування Нового року саме 1 січня приніс російський цар Петро І у 1700 році, запозичивши традицію в країнах Європи.
У чи не кожній країні існують власні традиції святкування Нового року:
- в італійській Венеції 31 грудня проходить Марафон поцілунків — романтичний флешмоб стартує під звуки святкового феєрверку опівночі.
- в Південно-Африканській республіці на Новий рік традиційно з будинків через вікна викидають старі холодильники. Через існування цієї традиції правоохоронці закривають цілі квартали міст.
- у чилійському містечку Талька Новий рік традиційно відзначають на кладовищі — вшановують пам’ять померлих родичів біля їхніх могил.
- у Румунії фермери напередодні Нового року розмовляють із тваринами, щоб у домі був добробут.
- у Фінляндії Новий рік відзначають із розмахом, святкувати прийнято в колі друзів у ресторані.
Православна церква 1 січня вшановує пам’ять святого великомученика Воніфатія, який вважається небесним заступником для всіх людей, охороняючи їх від хвороби і пияцтва.
У світі 1 січня також відзначають Всесвітній день миру, Всесвітній день сім’ї, День моржа в Канаді і США та День останньої літери.
1 січня в історії:
- 45 рік до н.е. — введення в Римі юліанського календаря.
- 1622 рік — папська канцелярія офіційно визнала 1 січня початком року.
- 1700 рік — указом Петра І у Росії введений юліанський календар, відтак Новий Рік був перенесений на 1 січня.
- 1804 рік — проголошена незалежність Гаїті від Франції.
Нагадаємо, 31 грудня православна церква вшановувала пам’ять святителя Модеста Єрусалимського, котрий був архієпископом у Єрусалимі у VII ст. н. е.