Найдавніший малюнок тварини виявили в індонезійській печері (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n149020-naydavnishyy-malunok-tvaryny-vyyavyly-v-indoneziyskiy-pecheri-foto.htmlРакурсОдне з найдавніших зображень тварин виявили в індонезійській печері на острові Сулавесі.
Зображення бородавчастих свиней, які населяють місцеві острови, датоване віком понад 45 тис. років, пишуть у журналі Science Advances.
По сусідству з повноцінним зображенням свині вчені помітили два, а можливо, і три часткових. На картині зображена в профіль Sus celebensis — дика коротконога свиня з бородавками на морді, яка може важити до 85 кг.
Ці свині й зараз живуть на острові Сулавесі в Індонезії, але їх кількість постійно скорочується.
Тварини відігравали важливу роль в житті й харчуванні місцевих жителів епохи палеоліту. Відповідно до розташування фігур, художник намагався показати сцену активної взаємодії свиней — можливо, їх протистояння.
Ще як мінімум два зображення збереглися дуже погано і не піддаються ідентифікації.
Вперше печеру з малюнками виявили в грудні 2017 року. Австралійських та індонезійських археологів привели в неї місцеві фермери.
Малюнки в печері стали найбільш раннім свідченням присутності на місцевих островах людей сучасного типу, а не Homo floresiensis.
Попереднім рекордсменом із найбільш раннього фігуративного живопису був малюнок, на якому зображена дика рогата худоба.
Його виявили в печері на острові Калімантан. За оцінкою дослідників, картині приблизно 40 тис. років.