Великий піст розпочався у християн східного обряду
https://racurs.ua/ua/n151723-velykyy-pist-rozpochavsya-u-hrystyyan-shidnogo-obryadu.htmlРакурсВеликий піст 2021 року з 15 березня розпочався у християн східного обряду. Він триватиме аж до Великодня, який цього року припадає на 2 травня.
Така тривалість Великого посту пов’язана з тим, що в Біблії вказано, що Ісус Христос після хрещення пішов у пустелю, де провів 40 днів у молитвах.
У православ’ї найбільш строгими вважаються перший та останній тижні посту. У це час найвідданіші віряни можуть обмежувати себе лише одним хлібом.
В інші тижні піст не такий суворий — заборони стосуються їжі тваринного походження (молока, м’яса, яєць, риби, продуктів зі складниками тваринного походження). Лише в деякі дні можна вживати страви з риби — на Благовіщення (7 квітня) та у Вербну неділю (25 квітня). Крім того, їжа повинна бути простою і дешевою.
Водночас обмеження в їжі впродовж посту залежать від стану кожної людини і не можуть бути сліпо регламентованими, зазначає прес-служба Православної церкви України (ПЦУ).
Дехто потребує вживання риби і олії (окрім середи і п’ятниці), а такі обставини, як хвороба, похилий чи малий вік, важка фізична праця та вагітність — є підставою для зняття певних обмежень у їжі, — зазначають у ПЦУ.
Втім, сенс Великого посту полягає передусім в духовному очищенні, а не в обмеженнях щодо їжі.
Піст — це не дієта. Ми постуємо тілом, щоби було легше постувати душі. Тілесний піст дозволяє нам приборкати наші бажання, із зовнішніх проблем переключитися на проблеми внутрішні, більше уваги приділити посту духовному, який полягає у молитві, стриманості, чистоті помислів, добрих ділах, милосерді, любові, — наголошують у ПЦУ.