6 червня відзначають День журналіста — історія свята
https://racurs.ua/ua/n155675-6-chervnya-vidznachaut-den-jurnalista-istoriya-svyata.htmlРакурсДень журналіста 6 червня відзначають в Україні. Свято призначено указом президента Леоніда Кравчука у 1994 році.
Саме цього дня Спілка журналістів України була прийнята до Міжнародної федерації журналістів, яка є найбільшою у світі організацією професійних працівників ЗМІ.
В Україні професія журналіста виникла лише в ХІХ столітті та виконувала доволі обмежену в ідеологічних рамках функцію. Російська імперія, а згодом і Радянський Союз дозволяли рухатися журналістиці лише в межах пропаганди та впливу на маси з вихвалянням соціалістичних ідей та політики партії.
Втім навіть у таких умовах були спроби створення вільної журналістики. Приміром, у 1916 році почала видаватися газета «Шлях», яка мала проукраїнське спрямування. Багато видань перейшли в розряд підпільних під час радянської окупації Західної України. В повстанських криївках у 40-х роках звучало радіо «Афродіта», яке доносило до слухача українську ідею.
Відродження української журналістики відбулося в 1991 році, але дуже швидко пострадянська влада почала запроваджувати «темники», які диктували журналістам, у якому руслі подавати матеріали. Епоха «темників» закінчилася лише з поваленням режиму Віктора Януковича та перемогою Революції гідності у 2014 році.
Також у першу неділю червня святкують Міжнародний день очищення водойм. У цей день небайдужі організовують виїзд на місцеві водойми, де і проводиться чистка прибережної смуги й дна силами аквалангістів та груп «берегової підтримки».
День ангела відзначають власники таких імен: Григорій, Олена, Іван, Ксенія, Оксана, Микита, Семен, Степан, Федір.
День в історії:
- 1683 — в Англії в Оксфорді відкрився перший у світі публічний музей;
- 1882 — Генрі Сілі запатентував електричну праску;
- 1944 — в Західній Європі відкрили Другий фронт — на півночі Франції почалась висадка військ союзників антигітлерівській коаліції;
- 1981 — зареєстровані перші хворі на СНІД;
- 1990 — Всеукраїнський православний собор у Києві проголосив патріархат УАПЦ і обрав митрополита Мстислава першим патріархом Української автокефальної православної церкви.