Ракурсhttps://racurs.ua/
Магнітна буря. Фото:
Потужна магнітна буря насувається на Землю — як вберегтися (ІНФОГРАФІКА)
https://racurs.ua/ua/n162560-potujna-magnitna-burya-nasuvaietsya-na-zemlu-yak-vberegtysya-infografika.htmlРакурсМагнітна буря насувається вже 4 листопада — її може спричинити хмара плазми, яку викинуло Сонце.
.
Тепер хмара наближається до планети. Про це повідомляє Space weather.
Спалах сонця, який спричинив викид плазми, стався 2 листопада. Перший контакт хмари з атмосферою Землі очікується близько першої години ночі 4 листопада.
Велику хмару корональних мас, яка рухається в напрямку Землі, ще називають «канібалом», оскільки вона може поглинати слабкі та повільні хмари, які розташовані попереду. Такі комбіновані хмари можуть містити сильні магнітні поля, які спричиняють геомагнітні бурі.
Підвищення швидкості сонячного вітру, тобто потоку іонізованих (електрично заряджених) частинок, може становити 300 кілометрів на годину. Саме із сонячним вітром пов’язані такі явища, як полярне сяйво, хвости комет, які завжди спрямовані в бік від Сонця, і геомагнітні бурі. Водночас Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця очікує невеликі збурення магнітосфери Землі з півночі до 12 години дня 4 листопада, а також 5 листопада.
Як захиститися від негативного впливу бурі
Щоби зменшити негативний вплив бурі на організм, обмежте інтенсивні фізичні навантаження, відпочивайте більше, гуляйте на свіжому повітрі, забезпечте повноцінний сон. Дотримуйтесь здорового харчування: їжте рибу, овочі, каші, пийте більше води.
Що не можна робити під час магнітних бурь
Відмовтеся від вживання кави, алкоголю, куріння. Не піддавайтеся стресам, уникайте конфліктних ситуацій. Не беріться за роботу, яка потребує зосередженості та уваги. Обмежте поїздки за кермом автомобіля.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в Україні прогнозуються слабкі магнітні бурі.