9 листопада — свято завтра та день в історії
https://racurs.ua/ua/n162780-9-lystopada-svyato-zavtra-ta-den-v-istoriyi.htmlРакурсСвято 9 листопада — День української писемності та мови. Дата святкується щороку, починаючи з 1997 року, коли президент Леонід Кучма підписав відповідний указ про встановлення свята.
Дата припадає на важливе православне свято — день пам’ятіНестора Літописця. Саме він був послідовником творців писемності слов’ян Кирила і Мефодія.
Нестор Літописець написав «Повість минулих літ». Дослідники вважають, що писемна українська мова починається з його творів.
Термін «українська мова» почали вживати з XVI століття, щоб позначити мову українців, які проживали на цих землях під час панування Речі Посполитої. Вона належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. У світі налічується понад 45 млн людей, які розмовляють українською мовою.
Починаючи з 2000 року, на національному радіо проводиться диктант для всіх, хто виявив бажання перевірити свої знання української. Також українці святкують Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.
У світі відзначається Міжнародний день проти фашизму та антисемітизму. Його заснували як день пам’яті, коли Третій рейх провів першу наймасштабнішу акцію фізичного насильства у відношенні до євреїв.
День ангела святкують Андрій, Афанасій, Іван, Максим, Марк, Микола, Сергій, Степан.
День в історії:
- 1799 рік — переворот 18 брюмера поставив крапку в історії Французької революції.
- 1923 рік — у Мюнхені придушено Пивний путч, яким керував Адольф Гітлер.
- 1938 рік — у Німеччині почалися масові погроми проти євреїв — Кришталева ніч.
- 1989 рік — почалася руйнація Берлінської стіни.