Ракурсhttps://racurs.ua/
Серце – один із органів, який страждає при діабеті
Як захистити серце при діабеті, розповіли учені
https://racurs.ua/ua/n163431-yak-zahystyty-serce-pry-diabeti-rozpovily-ucheni.htmlРакурсДіабет має негативний вплив на низку органів людського організму, зокрема серце.
.
Російські вчені встановили, як можна захистити серце від негативних наслідків діабету II типу, повідомляє видання «Наука и жизнь».
При діабеті II типу клітини організму стають нечутливими до гормону інсуліну та перестають поглинати глюкозу з крові, що призводить до масштабних біохімічних та фізіологічних порушень по всьому організму.
Так, через проблеми з обміном речовин виходять з ладу мітохондрії — клітинні органели, які забезпечують клітини енергією. У випадку серця це призводить до розвитку діабетичної кардіоміопатії — одного з найнебезпечніших ускладнень при діабеті.
Учені з Інституту теоретичної та експериментальної біофізики Російської академії наук пропонують захищати мітохондрії препаратом аліспорівіром, котрий пригнічує активність білка циклофіліну D, який міститься у мітохондріях.
Від цього білка залежиться формування у мітохондральних мембранах особливої пори, яка викликає їх руйнування.
Ця пора відкривається у тих випадках, коли клітина відчуває сильний стрес і їй простіше акуратно загинути, ніж залишатися живою і шкодити оточенню, — зазначає видання.
Проте в певних випадках такі дії з боку клітини не потрібні — вона могла б продовжувати жити і працювати.
Запобігти непотрібній загибелі клітин серця та клітин скелетних м’язів при діабеті і покликаний аліспорівір.
Зазначається, що проведені на введених в діабетичний стан мишах експерименти показали, що аліспорівір допомагав їхнім клітинам поглинати глюкозу з крові та нормалізував роботу серця, яке починало страждати від діабетичних ускладнень.
Отримані результати дозволяють зробити висновок, що аліспорівір може бути використаний у складі комплексної терапії цукрового діабету, — зазначає видання.
Нагадаємо, американські вчені нещодавно встановили, що мігрень може захищати людський організм від розвитку діабету.
Джерело: «Наука и жизнь»