Штам «Омікрон» — чому не варто панікувати
https://racurs.ua/ua/n163760-shtam-omikron-chomu-ne-varto-panikuvaty.htmlРакурсНовий варіант коронавірусу «Омікрон», який виявили у кількох країнах після поширення в ПАР, спровокував паніку у світі. На двох останніх рейсах, що прибули з Південної Африки до Нідерландів, було виявлено дюжину інфікованих.
Усього з початку місяця з ПАР лише до Європи прилетіли три сотні рейсів (близько 100 тис. пасажирів), пише ВВС.
Виявити «Омікрон» у лабораторіях ПАР вдалося досить швидко. Тому, як прогнозують аналітики, вчасно запроваджені обмежувальні заходи спрацюють краще, ніж це було у випадку з «Альфою» та «Дельтою».
Навіть якщо існуючі вакцини виявляться не настільки ефективними проти зараження новим варіантом, імунний захист від важкої інфекції та летального результату залишається, як і раніше, високим, зазначає ВВС.
Американська фармкомпанія Pfizer пообіцяла за 100 днів поставити першу партію нової версії вакцини, адаптованої до нового варіанту.
Згідно з попередніми даними, захворювання «Омікроном» переноситься значно легше, ніж зараження «Дельтою».
Скарги пацієнтів, які заразилися варіантом «Омікрон» у ПАР, переважно пов’язані з:
підвищеною втомою,
головним болем,
м’язовим болем.
У жодного з нових коронавірусних хворих не виявили різкого падіння рівня кисню в крові. Південноафриканські лікарі повідомили, що більшість випадків зараження зараз реєструється у пацієнтів віком до 40 років.