Компанії Порошенка видавлювали росіян з ринку і отримали штраф від АМКУ
https://racurs.ua/ua/n164749-kompaniyi-poroshenka-vydavluvaly-rosiyan-z-rynku-i-otrymaly-shtraf-vid-amku.htmlРакурсАнтимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував на 283 млн грн за зловживання монопольним становищем групу компаній, пов’язаних з Roshen Europe B.V. (ТОВ «Інтерстарч Україна», ПрАТ «Дніпровський КПК», ПрАТ «Інтеркорн»).
Ці компанії пов’язані відносинами контролю через кінцевого бенефіціарного власника — сина п’ятого президента Петра Порошенка Олексія Порошенка. Про це сьогодні, 21 грудня, повідомила прес-служба АМКУ.
Штраф винесено за два порушення законодавства про захист економічної конкуренції, пов’язаними зі зловживанням монопольним становищем на загальнодержавному ринку первинної реалізації патоки крохмальної кукурудзяної та глюкозних сиропів.
В АМКУ зазначають, що відповідні порушення полягали у:
- необґрунтованому підвищенні цін на патоку та сиропи протягом квітня-червня 2018 року, лютого-березня 2019 року та в жовтні 2020 року;
- у встановленні протягом 2018−2020 років різних умов до рівнозначних угод з покупцями цього товару без обґрунтованих причин.
Зазначається, що розгляд цієї справи тривав півтора року. За інформацією АМКУ, група Roshen у 2018−2020 роках була єдиним виробником патоки на території України та найбільшим учасником ринку з частками 65,49% у 2018 році, 93,86% у 2019 році та 79,75% у 2020 році, що дозволяло їй встановлювати свої умови продажу.
Також група Roshen була є єдиним виробником кукурудзяного крохмалю на території України з частками 74,26% у 2018 році та 96,79% у 2019 році.
У АМКУ додають, що також виявили факти здійснення цією групою компаній цінових виключень для окремих кондитерських фабрик.
Наприклад, для одного з покупців патоки у досліджуваний період встановлювалися ексклюзивно низькі ціни, — зазначають в АМКУ. — Поясненням цьому може бути спроба групи таким чином завадити одному зі своїх найбільших покупців патоки перейти до конкурента (імпортера) — ТОВ «АМІЛКО» (Ростовська обл. РФ), а також — не допустити переходу до нього інших покупців патоки, чиї потужності розташовані в східній частині України.
При цьому Комітетом встановлено, що у цей час від асоціації «Укркондпром» почали надходити ініціативи щодо введення заборони на ввезення патоки з Російської Федерації.
І 08.01.2019 Постановою КМУ № 1154 таку заборону було введено, — додають в АМКУ.