Різдво в Україні — як правильно готувати кутю
https://racurs.ua/ua/n165334-rizdvo-v-ukrayini-yak-pravylno-gotuvaty-kutu.htmlРакурсКутя на Святвечір та Різдво традиційно готується в Україні. Ця страва має довгу історію та особливе значення для українців.
Традиційно вечерю починають саме з цієї страви, а після залишають на столі ложки для покійних членів родини.
Ця страва доволі символічна, у ній кожен з інгредієнтів має значення. Зазвичай її готують з вареної пшениці та додають мед з маком. Кутя є символом жертви Богу, де мед — символ чистоти та Божого слова, а мак — родючість.
Слово «кутя» з грецької перекладається як «варене зерно». Спочатку в Україні страву пов’язували з традицією поклонятися померлим та подавали до столу напередодні різних православних свят. Наприклад, на Різдво, Водохреще чи інші релігійні свята.
Основний компонент та символ страви — зерно. Адже воно символізує вічне життя та перевтілення душі. На Святвечір готують багату кутю з додаванням до зернової основи якомога більше маку, меду, горіхів та родзинок.
Багата кутя називається так, бо українці вірили, що як почнеш цей рік, так він буде і продовжуватися. До страви обов’язково додавали якомога більше інгредієнтів. Горіхи, зерно, мак — усе це символи продовження роду. І, звичайно, мак — це оберіг від усяких негараздів. Мед є символом доброго життя, — розповідають дослідники страви.