18 тисяч гробниць — стародавні «поховальні алеї» виявили в Саудівській Аравії
https://racurs.ua/ua/n165903-18-tysyach-grobnyc-starodavni-pohovalni-aleyi-vyyavyly-v-saudivskiy-araviyi.htmlРакурсУ Саудівській Аравії в розташованих на північному заході країни округах Алула і Хайбар учені із Університету Західної Австралії виявили незвичайну мережу доріг, уздовж яких розташовані добре збережені гробниці бронзового віку.
Вік цих «поховальних алей» становить 4,5 тис. років. Про це повідомляє прес-служба вишу.
Це відкриття було зроблене шляхом поєднання вивчення супутникових знімків місцевості, аерофотозйомки з вертольота, наземного обстеження та розкопок.
Загалом на площі 160 тис. кв. км було виявлено близько 17,8 тис. гробниць, 80 з яких було відібрано для подальших досліджень. Радіовуглецевий аналіз показав, що більшість цих гробниць була побудована у проміжку між 2600 та 2000 роками до нашої ери.
Поховальні алеї були головною мережею доріг свого часу і показують, що населення, яке проживало на Аравійському півострові 4,5 тис. років тому, було набагато більш соціально та економічно пов’язане одне з одним, ніж ми вважали раніше, — наголошують дослідники.
Такі «поховальні алеї» тягнулися на сотні, а то й тисячі кілометрів. Найбільша концентрація надгробних пам’яток на цих алеях була розташована поблизу постійних джерел води, а напрям алей вказував на те, що населення використовувало їх для подорожей між основними оазисами, включаючи Хайбар, Ал-Ула та Тайма.
Дрібніші алеї зникають у ландшафтах, що оточують оазиси, що дозволяє припустити, що ці маршрути також використовувалися для переміщення стад домашніх тварин на прилеглі пасовища в періоди дощів.
Ці оази, особливо Хайбар, демонструють одні з найщільніших концентрацій похоронних пам’яток, відомих у всьому світі, — наголошують дослідники.
Велика кількість гробниць Бронзової доби, побудованих навколо них, говорить про те, що в цей час населення вже почало селитися на постійне місце проживання в цих місцях, додають дослідники.
Археологічні знахідки, отримані в цих регіонах, можуть глибоко змінити наше розуміння ранньої історії Близького Сходу, — резюмують учені.