Ракурсhttps://racurs.ua/
В уряді повідомили кількість полонених і чому їх поки не можна обмінювати
В уряді повідомили кількість російських військовополонених
https://racurs.ua/ua/n168609-v-uryadi-povidomyly-kilkist-rosiyskyh-viyskovopolonenyh.htmlРакурсСтаном на 19 березня в Україні офіційно перебувають 562 полонені російські військовослужбовці.
.
За словами віце-прем‘єр-міністра-міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук з усіма військовополоненими поводяться відповідно до Міжнародного гуманітарного права.
В Україні утримують і полонених росіян, яких їхня країна не забирає ще з 2014 року, йдеться в інтерв’ю Верещук для ТСН.
Якщо ми говоримо про військових полонених РФ, то в нас їх 562 особи. Бо є ще так званий вантаж 200. Ми теж це формуємо і теж це організовуємо. Разом із Червоним Хрестом. Якщо ж ми говоримо про українських військових полонених, то їх 270. Всього з 2014 року їх приблизно 650 осіб. Ці реєстри змінюються щогодини, — повідомила Верещук.
Російські полонені поки у частинах ЗСУ, до них є доступ Червоного Хреста. рф досі не дала відповіді, скільки полонених у них, і Червоний Хрест не має на це впливу. Російські окупанти в полоні утримуються за рахунок українського бюджету.
До речі, проводили опитування. І полонені кажуть, що не хочуть повертатися з полону в Росію. А це теж обов’язкова форма — згода на обмін. І тепер ці діти строковики не хочуть повертатися в країну, яка їх відправила вбивати українських жінок і дітей, — розповіла Верещук.
Генеральний прокурор Ірина Венедіктова розповіла в інтерв’ю BBC Україна, що в Україні почали функціонувати табори для військовополонених російських окупантів. Це відповідає міжнародному гуманітарному праву.
Звичайно, у нас військовополонені мають перебувати у спеціальних військових таборах, і ми це відпрацювали. У нас підписаний спільний наказ із Міноборони, МВС, іншими дотичними службами, але це питання конкретно до них (Військова служба правопорядку — ред.), — зазначила Венедіктова.
Вона підтвердила, що табори вже є в України, бо цього вимагає Женевська конвенція. Генпрокурорка наголошує, що Україна працює в межах міжнародного гуманітарного права, національного законодавства і не переходить жодних меж.