Ракурсhttps://racurs.ua/
Ціни зросли - як уряд пропонує боротися з інфляцією
Ціни захмарно злетіли — як уряд пропонує боротися з інфляцією
https://racurs.ua/ua/n170534-ciny-zahmarno-zletily-yak-uryad-proponuie-borotysya-z-inflyaciieu.htmlРакурсІнфляція — зростання споживчих цін — у квітні пришвидшилася до 16,4% у річному вимірі.
.
Це сталося через подорожчання продовольства, повідомив 10 травня Держстат. Найбільше (на 18,2−12,5%) подорожчали рис, фрукти та продукти переробки зернових.
На 8,6−3,1% зросли ціни на макарони, овочі, рибу, безалкогольні напої, соняшникову олію, масло. Водночас на 28,4% подешевшали яйця. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 4,8%, переважно через подорожчання алкоголю. Ліки у квітні зросли в ціні 4,6%.
Підвищення ціни на транспорт на 2,1% в основному спричинено зростанням цін на велосипеди на 6%, проїзд у залізничному та автодорожньому пасажирському транспорті — на 3,1% та 2,7% відповідно.
Що пропонує Кабмін?
Уряд 10 травня провів засідання і вирішив, що подасть до Верховної Ради законопроекти, які передбачають мораторій на підвищення тарифів на період воєнного стану та шість місяців після його завершення.
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету міністрів.
Тарифи на газ та його розподіл, а також на тепло й гарячу воду не будуть зростати. У ці складні дні будь-яке підвищення тарифів точно не на часі, — написав очільник уряду у своїх соцмережах.
За словами прем'єр-міністра, у межах цих законопроектів також буде визначено компенсаторні механізми, які дозволять підтримувати належний рівень критичної інфраструктури та її відновлення.
Крім того, в уряді працюють над тим, аби пальне в Україні з’явилося в достатній кількості й при цьому його ціна залишалася адекватною до нинішніх реалій.
Усі розуміють, що є об'єктивні причини такої ситуації — росія цілеспрямовано знищує запаси та переробні можливості в Україні. Тому Мінекономіки працює 24/7, аби подолати дефіцит для всіх споживачів, — підкреслив Денис Шмигаль.
Прем'єр заявив, що уряд максимально спрощує завезення пального в Україну та розширює географію його отримання. Кабмін сьогодні погодив необхідні регламенти для завезення пального з Азербайджану, країн Перської затоки та Близького Сходу.
Раніше «Ракурс» повідомляв, що зруйнований російськими ракетами Кременчуцький нафтопереробний завод, один із найбільших в Україні, не зможе працювати до кінця 2022 року.