Уряд відправляє дітей у школи 1 вересня, але є умови
https://racurs.ua/ua/n172054-uryad-vidpravlyaie-ditey-u-shkoly-1-veresnya-ale-ie-umovy.htmlРакурсЗ 1 вересня в окремих регіонах України розпочнеться навчання в офлайн-режимі. Для цього у школах зобов’язані провести низку заходів щодо посилення безпеки.
Кабінет міністрів рекомендує школам почати навчання з 1 вересня, заявив на засіданні уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Навчальний рік розпочнеться 1 вересня в очному режимі. Питання складне, адже пов’язано з безпекою наших дітей. Безпекова ситуація в країні різна, і вже зараз зрозуміло, що на прифронтових територіях повернутися до очного навчання неможливо, а тому там продовжиться онлайн-формат. Так само як і на окупованих територія", — заявив Шмигаль.
Раніше очільник МОН Сергій Шкарлет повідомив, що місцева влада сама вирішить, як навчатися дітям у школах з вересня — офлайн чи онлайн.
Заступник Офісу президента України Кирило Тимошенко на брифінгу 24 червня перелічив умови, за яких навчання в школах зможе відбуватися офлайн.
Для того, щоб діти почали заняття у стінах школи, має бути:
обов’язкова перевірка спеціалістами ДСНС навчальних закладів та прилеглих до них територій на наявність вибухонебезпечних предметів;
готовність систем оповіщення. Особлива увага звертається на доступність оповіщення дітей із порушенням зору та слуху;
до початку навчального року у кожному навчальному закладі мають бути визначені та позначені шляхи евакуації;
у кожному навчальному закладі має бути відповідно обладнано укриття для всіх учасників навчального процесу;
створені запаси води та медикаментів. Мають проводитися тренування щодо дій при оголошенні сигналу повітряної тривоги.
У разі повітряної тривоги освітній процес планується переривати, і наскільки можна повністю або частково продовжувати освітній процес в укритті. Ті учні та студенти, які навчалися у закладах, які зараз перебувають на тимчасово-окупованій території чи пошкоджені, чи зруйновані російськими загарбниками, зможуть продовжити навчання у тих самих закладах дистанційно чи в інших навчальних закладах на підконтрольній Україні території, — сказав Тимошенко.
23 червня Київрада схвалила рішення, що дозволить розпочати процес влаштування найпростіших укриттів у тих закладах освіти столиці, де укриттів немає.
Ми маємо привести до ладу — відремонтувати чи відреконструювати, забезпечити необхідними засобами — укриття в комунальних школах та садочках. Адже війна триває, залишається загроза ракетних обстрілів столиці. І ми повинні створити безпечні умови та захистити наших дітей, вчителів та загалом киян, — прокоментував це рішення мер столиці Віталій Кличко.
Українська влада має провести інвентаризацію всіх шкіл та всіх сховищ. Щоб довести усе до ладу, може знадобитися рік. Таку оцінку в інтерв’ю «Слово і діло» дав Юрій Голик, який координував програму «Велике будівництво».