Ракурсhttps://racurs.ua/
До Туреччини прибув російський корабель із вантажем з окупованого Бердянська
До Туреччини прибув російський корабель із вантажем з окупованого Бердянська (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n172278-do-turechchyny-prybuv-rosiyskyy-korabel-iz-vantajem-z-okupovanogo-berdyanska-foto.htmlРакурсДо Туреччини 1 липня прибув російський корабель із вантажем з окупованого Бердянська.
.
Україна звернулась до турецької сторони з вимогою вжити заходів. Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук посол України в Туреччині Василь Бондар.
Декількома днями раніше призначений російськими військовими голова окупаційної влади Запоріжжя народний депутат України VII и VIII скликань від ОПЗЖ колаборант Євген Балицький оголосив, що з окупованого Бердянська вийшло перше судно із зерном «для дружніх країн».
Київ підозрює, що у порт Карасу зайшов корабель Zhibek Zholy з краденим в Україні зерном.
На підставі листа Офісу Генпрокурора звернулися до турецької сторони вжити невідкладних заходів. Маємо добру комунікацію і тісну співпрацю з органами влади Туреччини. Переконаний, що прийняті рішення упередять спроби порушення суверенітету України, — написав Бондар.
На початку червня Боднар розповів, що росія вивозить українське зерно в інші країни, зокрема і в Туреччину. Тоді він повідомив, що російські окупанти вкрали зерно з Херсонської області, завезли до окупованого Севастополя, потім завантажили на кораблі і вивезли до інших країн.
Аналітики вважають, що російська федерація завозить в Туреччину крадене українське зерно, переоформлюючи його у своїх портах на «російське». Схема вивезення українського зерна з тимчасово окупованого Криму до Туреччини така:
- судно на декілька днів зникає з радарів у Чорному морі, відключивши транспондер. За цей час встигає завантажується на зерновому терміналі в Криму;
- потім корабель з’являється на радарах, але вже біля російських берегів. Заходить у порт «Кавказ» або «Азов», вдає, що там завантажилося;
- далі вантаж відчалює до Туреччини.
Українські та іноземні журналісти провели своє розслідування і довели — ця схема дієва і нею вже не раз користувалися росіяни.
Представники українських та турецьких ЗМІ сьогодні зустрічали корабель Zhibek Zholy у порту Карасу. Вони заявили, що власником судна є компанія з Казахстану, хоча воно ходить під російським прапором.
Раніше уряд в Стамбулі намагався влаштувати переговори щодо транспортування зерна з портів України до Туреччини.