Кого вважатимуть колаборантом на окупованих територіях, розповіли у МВС
https://racurs.ua/ua/n173773-kogo-vvajatymut-kolaborantom-na-okupovanyy-terytoriyah-rozpovily-u-mvs.htmlРакурсУ МВС розповіли, кого вважатимуть колаборантом на тимчасово окупованих росією територіях.
Про це повідомляє агентство «Укрінформ» з посиланням на брифінг речниці МВС Альони Матвєєвої.
Кожен випадок розбиратиметься окремо, — наголосила Матвєєва.
За словами Матвєєвої, якщо людина співпрацювала із загарбниками та надавала їм якусь інформацію (як раніше було у Київській області, коли росіянам передавали дані про українських військових), то тоді таку особу притягнуть до відповідальності і їй буде вручена підозра.
Якщо особа не співпрацювала (із загарбниками — ред.) у цьому ключі, а просто працювала перукарем, наприклад, на тимчасово захопленій території, то, відповідно, не буде претензій, — наголосила вона.
Матвєєва додала, що причини співпраці людей із загарбниками треба визначати у кожному окремому випадку.
Здебільшого важко встановити, бо люди, яким вручається підозра заочно, знаходяться на тимчасово захоплених територіях, — зазначила речниця МВС.
За її даними, люди можуть йти на співпрацю з окупантами, зокрема, з таки причин:
- їм обіцяють керівні посади чи фінансову винагороду;
- задля отримання користі для себе чи через помсту;
- зафіксовані випадки, коли людина хотіла полегшити собі виїзд на територію іншої країни.
Покарання за колаборацію з рф також у кожному випадку визначається окремо, наголошує Матвєєва.
«Наприклад, якщо людина закликала підтримувати військових рф або надавала якісь відомості, брала гуманітарну допомогу (від росіян — ред.) і розповсюджувала її — це одне покарання, — зазначає речниця МВС. — Якщо йдеться про якісь більш серйозні дії особи, наприклад, коли колабораційна діяльність людини мала такий вплив, що хтось через неї загинув — то термін у цьому випадку може бути більш серйозний, навіть до довічного ув’язнення.
Джерело: «Укрінформ»