США виявили на Донбасі 21 місце, де окупанти тримають полонених — деталі
https://racurs.ua/ua/n174136-ssha-vyyavyly-na-donbasi-21-misce-de-okupanty-trymaut-polonenyh-detali.htmlРакурсДерждеп США та дослідники американського Єльського університету заявили про виявлення щонайменше 21 місця в Донецькій області, які російські військові або проросійські формування використовують для затримання, допиту чи депортації цивільних осіб та військовополонених, порушуючи міжнародне гуманітарне право.
У деяких районах було виявлено ознаки, що вказують на можливі масові поховання. Про це повідомляє видання The New York Times.
Зазначається, що ці місця є частиною «системи фільтрації», яка використовується для «обробки» затриманих та ув’язнених.
Таких висновків експерти дійшли після вивчення комерційних супутникових знімків та інформації з відкритих джерел.
Дослідження проводилося у співпраці між Єльським університетом та програмою Conflict Observatory, яку Держдепартамент створив у травні для документування воєнних злочинів та інших злочинів, скоєних російськими чи підтримуваними росією силами під час війни в Україні.
У звіті дослідників визначено чотири типи центрів у «системі фільтрації»:
- реєстрація;
- утримання;
- вторинний допит;
- тримання під вартою.
Дослідники також виявили сліди порушеного ґрунтового покриву у двох нещодавніх випадках у Волноваській «виправній колонії» біля селища Оленівка, що, на їхню думку, відповідає масовим похованням:
- одна така ділянка з’явилася на знімках від 11 квітня. Зазначається, що одночасно у відкритих джерелах з’явилося повідомлення, в якому колишній ув’язнений розповів про те, що його співкамерник працював у зміну, копаючи могили;
- друга ділянка з’явилася 27 липня — за два дні до вибуху на території колонії, з яким пов’язують загибель 53 полонених українських військових.
У звіті зазначається, що ця «виправна колонія» використовувалася як центр довгострокового утримання цивільних осіб в межах так званого «адміністративного затримання», і для утримання військовополонених, зокрема захисників Маріуполя. «Фільтраційні» заходи, мабуть, розпочалися там наприкінці березня і продовжуються досі.
Дослідники зазначили, що надходили повідомлення про тортури, побиття, відсутність води та належного харчування, антисанітарні умови та переповнені камери в цьому комплексі, — наголошує видання.
Очікується, що дослідження в межах програми Conflict Observatory ляжуть в основу майбутніх цивільних та кримінальних судових процесів — чи то в Україні, чи через міжнародні механізми, чи в третіх країнах, під юрисдикцію яких потраплять.
Варто додати, що в червні Національна розвідувальна рада США опублікувала несекретну доповідь, в якій йдеться про те, що вона виявила 18 можливих місць на окупованій росією східній частині Україні та на заході рф, де утримуються затримані та ув’язнені.
Джерело: The New York Times