Ракурсhttps://racurs.ua/
Потрібно не менше два-три місяці для формування ударної групи для нападу України з білорусі - Генштаб
Потрібно не менше два-три місяці для формування ударної групи для нападу України з білорусі — Генштаб
https://racurs.ua/ua/n176431-potribno-ne-menshe-dva-try-misyaci-dlya-formuvannya-udarnoyi-grupy-dlya-napadu-ukrayiny.htmlРакурсНа формування ударного угруповання для нападу на Україну з білорусі необхідно щонайменше два-три місяці.
.
Про це на брифінгу 3 листопада заявив заступник начальника головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.
На даний час переміщення (військових рф до білорусі — «Ракурс») здійснюється за рахунок мобілізованих. Для цього ударного угруповання необхідно провести підготовку військовослужбовців. Протягом найближчих тижнів це не очікується. Ми вважаємо, це може бути не раніше ніж через 2−3 місяці, — сказав він.
За його словами, відбувається перекидання з росії здебільшого підрозділів першої танкової армії та другої мотострілецької дивізії. У жовтні переміщено близько півтори тисячі залізничних платформ з озброєнням та військовою технікою, до 200 пасажирських вагонів та понад 100 вантажних із військовим майном.
Особливу роль відводять авіабазі в населеному пункті Лунінець Брестської області, де розміщуються іранські безпілотники, а також певна кількість їхніх операторів.
Ймовірно, росія намагається відвернути увагу ЗСУ і змусити відтягнути сили зі сходу та півдня.
Громов зазначив, що на волинському, житомирському та київському напрямках ситуація стабільна, ознак формування наступальних угруповань немає.
2 листопада білорусь та росія анонсували масштабні військові навчання «Щит Союзу 2023». Це нібито «головний захід підготовки військ білорусі і рф». Підготовку до їх проведення вже почали, повідомив білоруський міністр оборони Хренін.
Участь білорусі у війні проти України малоймовірна, вважають аналітики американського Інституту вивчення війни.
Причина — безліч внутрішніх наслідків, які матиме режим самопроголошеного президента Лукашенка, а також обмежені військові можливості білорусі, — зазначили експерти ISW у звіті 3 листопада.