путін та Сі обговорили китайський «план врегулювання» війни в Україні
https://racurs.ua/ua/n181166-putin-ta-si-obgovoryly-kytayskyy-plan-vreguluvannya-viyny-v-ukrayini.htmlРакурсПід час неофіційної частини переговорів кремлівський диктатор та воєнний злочинець володимир путін та Сі Цзіньпін обговорили китайський «план врегулювання» війни в Україні.
Прес-секретар путіна дмитро пєсков повідомив з цього приводу:
Оцінки не даватиму, давайте дочекаємося заяв для ЗМІ.
За оцінками пєскова, офіційна частина переговорів пройде після 15.00 у Кремлі.
Сі Цзіньпін під час зустрічі з прем'єр-міністром Михайлом Мішустіним назвав Пекін і Москву «великими сусідніми державами» та «стратегічними партнерами», заявивши, що Китай «приділятиме пріоритетну увагу» зв’язкам з росією.
Сі сказав, що прем'єр-міністр Китаю Лі Цян «продовжить приділяти пріоритетну увагу всебічному стратегічному партнерству між Китаєм і росією», додавши, що «ми є великими державами-сусідами та всеосяжними стратегічними партнерами».
24 лютого, у річницю початку масштабного російського вторгнення в Україну Міністерство закордонних справ Китаю опублікувало свої пропозиції щодо «врегулювання української кризи».
Опублікований Пекіном документ називається «позиція Китаю щодо політичного врегулювання української кризи». Він включає 12 пунктів, виконання яких, на думку Китаю, наблизить закінчення війни.
У тексті багато обтічних формулювань та дипломатичних реверансів. Але якщо коротко переказати суть написаного, то вийде таке. Китай пропонує:
- Припинити вогонь та сісти за стіл переговорів. Пекін вважає, що необхідне поновлення прямого діалогу між Москвою та Києвом. При цьому обидві сторони повинні поважати суверенітет та територіальну цілісність одна одної (як саме це можна реалізувати, враховуючи непримиренні позиції сторін щодо цього питання, не повідомляється);
- Відмовитися від менталітету холодної війни та, зокрема, припинити розширення військових блоків. «Не допускаються спроби забезпечувати власну безпеку на шкоду безпеці інших країн, а також політика блокової конфронтації»;
- Забезпечити безпеку атомних електростанцій та не організовувати збройні напади на мирні ядерні об'єкти;
- Не допустити застосування ядерної, хімічної чи бактеріологічної зброї;
- Припинити односторонні санкції та забезпечити стабільність ланцюжків виробництва та постачання;
- Створювати гуманітарні коридори, дотримуватися прав мирних жителів та військовополонених.