Ракурсhttps://racurs.ua/
Телескоп «Джеймс Вебб» надіслав нові фото Урана із супутниками - планета "начистила біжутерію"
Телескоп «Джеймс Вебб» надіслав нові фото Урана із супутниками — планета «начистила біжутерію»
https://racurs.ua/ua/n181787-teleskop-djeyms-vebb-nadislav-novi-foto-urana-iz-suputnykamy-planeta-nachystyla-bijuteriu.htmlРакурсКосмічний телескоп «Джеймс Вебб» надіслав нові зображення Урана із супутниками та блискучими кільцями.
.
На поверненій до Сонця стороні планети зараз весна, і можна розглянути полярну шапку, що блищить під яскравими променями, повідомляє сайт Європейського космічного агентства.
«Джеймс Вебб» надіслав свіжий знімок планети Уран — крижаного гіганта Сонячної системи. Це сьома планета від Сонця, і вона по-своєму унікальна, тому що обертається «лежачи на боці»: її екватор повернуто до площини орбіти майже на 98 градусів. Для порівняння: нахил осі обертання Землі — на 23 градуси.
Саме тому полюси Урану почергово висвітлюються сонячним світлом протягом понад 40 років, а потім на такий же період занурюються у повну темряву. Повний період оберту Урана навколо Сонця займає 84 земні роки.
Саме зараз Уран повернуто до Сонця північним полюсом, який і потрапив до об'єктиву космічної обсерваторії. Там панує пізня весна, а літо настане 2028 року.
На новому інфрачервоному зображенні Уран має блакитний відтінок, а з правого боку, що найближче до Сонця, особливо виділяється блискуча полярна шапка. Вона стає помітною тільки в той період, коли на неї потрапляють прямі сонячні промені.
Крім того, на знімку видно 11 із 13 відомих кілець Урану. Деякі з них виявилися настільки яскравими, що може здатися, що вони зливаються в одне широке кільце.
Нарешті, до об'єктива космічної обсерваторії потрапили багато хто з 27 відомих супутників Урану. Більшість із них надто маленькі та тьмяні, але шість найбільш яскравих супутників все-таки можна розглянути на знімку, який надіслав «Джеймс Вебб».