Нотаріат в умовах воєнного стану — Якщо спадкоємець перебуває за кордоном
https://racurs.ua/ua/n181934-notariat-v-umovah-voiennogo-stanu-yak-pravylno-podaruvaty-avto-zsu.htmlРакурсЯк бути, якщо спадкоємець перебуває поза межами України, розповіла «Ракурсу» Вікторія Дерев’янко, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу.
В такому випадку необхідно в межах терміну для прийняття спадщини подати (надіслати) до нотаріуса за місцем відкриття спадщини заяву. (В умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини). Справжність підпису на такій заяві має бути належним чином засвідчено.
У разі, якщо ви не плануєте приїзд в Україну ще довший час, рекомендую одночасно посвідчити довіреність на представника для оформлення всіх необхідних документів в Україні, пов’язаних з отриманням свідоцтва про право на спадщину, пояснює нотаріус Дерев’янко.
Заяву та довіреність за кордоном можна оформити двома способами:
- Через консульські установи та дипломатичні представництва України (при цьому не забудьте засвідчити підпис на заяві про реєстрацію такої довіреності на території України);
- Через нотаріуса за кордоном (можливо знадобиться додаткова легалізація, в залежності від країни). Переклади таких документів можна зробити вже на території України.