Новини
Ракурс

Як юридично правильно пожертвувати автомобіль на ЗСУ

У складний час війни в Україні допомагають і іноземні держави, і   волонтери. Але часто буває так, що ми досить швидко скинулися на автомобіль чи безпілотник, а  передати його юридично неможливо. Хтось іде на порушення, користується чужим авто без юридичного оформлення.  Потім це може стати підставою для дисциплінарних справ чи навіть  кримінальних проваджень, цивільної відповідальності.


.

Проте нотаріус має інструмент для того, щоби зробити процес пожертви  юридично правильним та уберегти і дарувальника, і бенефіціарів від  неприємних наслідків.

Як нотаріус я маю рішення. І пропоную укладати договір благодійної  допомоги - пожертви.

У моєму офісі сьогодні це одна із найпоширеніших послуг. І це зрозуміло.  Навіть дочка моєї подружки, неповнолітня Марійка, усі вільні кошти зі своєї карти юніора, і навіть кешбек, перекидає на ЗСУ. Ми усі допомагаємо,  як можемо, рідним нашим військовим, бо прагнемо, щоб Україна врешті виборола справжню Незалежність від москви, як писала В. Новодворська, від «кровожерливого сусіда, що їй дістався».

Чому саме така форма договору використовується


Нотаріус, посвідчуючи договір пожертви, перевіряє:

•  чи благодійник дійсно є власником предмета пожертви;

•  чи не має благодійник обмежень щодо свого права розпорядження  пожертвою;

•  що предмет пожертви на момент укладення цього договору не  проданий, не подарований нікому іншому, не відчужений в інший спосіб, не  наданий в заставу, не переданий в оренду чи безоплатне користування, не є  предметом обтяження, в податковій заставі і не перебуває під забороною  (арештом);

•  що права третіх осіб на об’єкт пожертви відсутні;

•  що питання права власності на предмет пожертви не є предметом судового розгляду чи інших спорів.

Крім того, встановлюється дійсний стан предмета пожертви, аби обдаровувана особа не отримала кота в мішку.

Що гарантує такий договір  благодійнику

Найголовніше, що пожертва буде використовуватися за призначенням. Таке  майно також маркується як пожертва і не підлягає у подальшому продажу.

Договір може визначити порядок передачі пожертви та інші умови її  використання.

Бенефіціар набуває права власності на предмет пожертви з моменту його прийняття. Прийняттям пожертви вважається підписання сторонами цього договору, його нотаріальне посвідчення та підписання акту приймання-передачі предмета пожертви.

Сторони можуть також домовитися про те, хто несе витрати, пов’язані із  укладенням договору та його нотаріальним посвідченням. А також, хто і яку несе відповідальність, якщо, наприклад, подароване авто чи безпілотник було знищено під час бойових дій чи за інших обставин.

Окремо вирішується також питання можливих спорів.

Тож і ви можете скористатися цим механізмом, аби прислужитися країні та її захисникам у такий складний час.

Підписуйтеся на мій блог в Інстаграм @notarius_kyiv, де завжди актуальні  новини про ваші права та можливість їх краще захистити.

Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter