Ракурсhttps://racurs.ua/
Поради для тих, хто потрапив у ДТП
https://racurs.ua/ua/b28-poradi-dlya-tih-hto-potrapiv-u-dtp.htmlРакурсЯкщо ви потрапили в аварію, не варто впадати в паніку. Слід запам’ятати декілька простих порад.
.
В першу чергу, після зіткнення слід оцінити, чи є потерпілі, здоров’ю яких завдано шкоди. Відповідно, чи потрібно викликати швидку. Окрім того, наявність чи відсутність пошкоджень вплине на те, хто саме з правоохоронців приїде на місце події: патрульна поліція чи слідчо-оперативна група. Якщо потерпілий дістав серйозні травми чи загинув, варто, окрім швидкої та поліції, негайно викликати адвоката, оскільки наслідком такої аварії може стати кримінальна відповідальність.
Після цього необхідно викликати правоохоронців та підготувати свої документи: посвідчення водія, технічний паспорт на транспортний засіб та страховий поліс.
За можливості сфотографуйте місце події та постраждалі автомобілі. Обміняйтеся даними з водієм іншої машини, яка потрапила в ДТП.
Слід ретельно прочитати протокол про адміністративне правопорушення та всі документи, які поліцейські нададуть вам на підпис. Якщо ви не погоджуєтеся із вказаними відомостями, вкажіть це у протоколі у вигляді зауважень. У випадку підписання протоколу без зауважень, оскаржити дії поліцейських в суді буде дуже важко.
Якщо для написання зауважень правоохоронці надають вам чистий аркуш паперу, обов’язкового вкажіть в протоколі, що зауваження викладені на додатковому листі та пронумеруйте всі сторінки.
Зверніть увагу, що поліцейські складуть протокол про адміністративне правопорушення та передадуть його до суду. В такому разі особа, визнана судом винною в ДТП, не зможе отримати відшкодування від страхової компанії.
Альтернативою є Європротокол. Якщо обидва водії не зазнали травм та мають поліси страхування, вони можуть заповнити Європротокол онлайн або письмово за наявності відповідного бланку. При цьому водії можуть не інформувати про ДТП Нацполіцію та звільняються від адміністративної відповідальності.
Якщо Європротокол заповнено на паперовому бланку, водії мають звернутися протягом 3 днів до своєї страхової компанії. Якщо бланк Європротоколу заповнювався онлайн, страховики отримають повідомлення автоматично.
Важливо! При оформленні Європротоколу максимальний розмір страхового шкодування встановлений у розмірі 50 000 грн.Не пізніше трьох робочих днів з моменту настання ДТП необхідно письмово повідомити свого страховика про аварію.Це правило поширюється як на потерпілих, так і на винуватців ДТП.
Невиконання цього правила буде мати негативні наслідки для водіїв. Потерпілий не зможе отримати страхове відшкодування завданої шкоди, а на винуватця ДТП страхова компанія зможе покласти витрати, спричинені аварією.
Власники пошкоджених автомобілів мають зберігати їх, не ремонтуючи, поки розмір збитків не зафіксує оцінщик або аварійний комісар. Оцінювання шкоди має бути проведене не пізніше 10 днів після направлення повідомлення про ДТП. Якщо протягом вказаного періоду оцінщик з вами так і не зв’язався, ви можете самостійно замовити проведення незалежного оцінювання чи експертизи, а потім отримати компенсацію від страховика.
Не пізніше 30 днів з моменту ДТП необхідно подати страховику заяву про страхове відшкодування. Саме вказана заява є підставою для здійснення відповідних виплат. В заяві необхідно вказати банківський рахунок або особу, які мають бути переведені кошти. Так, наприклад, кошти можуть бути одразу переведені СТО, яке здійснює ремонт пошкодженого автомобіля. В такому випадку, до заяви необхідно долучити виставлений рахунок на ремонт транспортного засобу.
Якщо вартість завданої шкоди перевищує страховий ліміт, можна в судовому порядку стягнути з винуватця різницю. Такий позов подається за місцем проживання винуватця ДТП разом з наявними матеріалами, що підтверджують вартість ремонту, факт ДТП, страхові виплати та постановою про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Важливо пам'ятати, якщо ви потрапили в ДТП, в якому є потерпілі, або у випадку перебування вами в стані алкогольного спяніння, або якщо поліцейські вказують в протоколі, що ви винні в ДТП, а ви з цим не погоджуєтесь, одразу телефонуйте юристу, адвокату. Несвоєчасне звернення за правовою допомогою може коштувати вам дуже дорого. Тому завчасно збережіть в телефоні контакти правозахисника.