Ракурсhttps://racurs.ua/
Президент Лула да Сілва роздумав гарантувати безпеку путіна в Бразилії
Президент Лула да Сілва роздумав гарантувати безпеку путіна в Бразилії
https://racurs.ua/ua/n187133-prezydent-lula-da-silva-rozdumav-garantuvaty-bezpeku-putina-v-brazyliyi.htmlРакурсПрезидент Бразилії Лула да Сілва відмовився від своїх особистих запевнень щодо президента росії.
.
Про це повідомляє Al Jazeera.
Тепер Лула по іншому відповів на запитання, чи буде володимир путін заарештований, якщо він відвідає наступний саміт G20 у Ріо-де-Жанейро.
Це буде залежати від судової влади, а не уряду, — цитує видання президента Бразилії.
Побачимо, що відбудеться до листопада 2024 року, коли відбудеться саміт G20 у Бразилії. Сподіваюся, на той час війна [в Україні] закінчиться, і все повернеться в норму, додав президент.
Лула також поставив під сумнів членство Бразилії в суді ООН з воєнних злочинів, бо «країни, що розвиваються, часто підписують речі, які завдають їм шкоди».
Я хочу знати, чому ми є членами, але не Сполучені Штати, не росія, не Індія, не Китай. Я не кажу, що ми підемо з суду. Я просто хочу знати, чому Бразилія є підписантом, — сказав Лула.
Ще у неділю, 10 вересня, Лулу казав, що Президент Бразилії Лула да Сілва заявив, що Путіна не будуть арештовувати, якщо той приїде на саміт G20 у Ріо-де-Жанейро в 2024 році.
Я вірю, що Путін може легко поїхати до Бразилії. Можу вам сказати, якщо я буду президентом Бразилії, і він приїде до Бразилії, його в жодному разі не заарештують, — сказав тоді Лула.
Нагадаємо, що Римський статут Бразилія підписала. У березні очільник МЗС країни навіть сказав, що президент рф ризикує потрапити під арешт у разі приїзду до Бразилії.
17 березня Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі видав ордер на арешт президента росії володимира путіна. Його підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих територій України до росії.
У липні стало відомо, що путін не поїде до ПАР на саміт БРІКС і візьме участь у заході у форматі відеозв’язку. Про це росію просили сама влада Південно-Африканської республіки, оскільки ПАР ратифікувала Римський статут про заснування МКС.