Ракурсhttps://racurs.ua/
ЄС запровадив санкції проти російського алмазного гіганта "Алроса"
ЄС запровадив санкції проти російського алмазного гіганта «Алроса»
https://racurs.ua/ua/n190993-ies-zaprovadyv-sankciyi-proty-rosiyskogo-almaznogo-giganta-alrosa.htmlРакурс3 січня Рада ЄС запровадила нові санкції проти однієї фізичної та однієї юридичної особи, причетних до підриву суверенітету і територіальної цілісності України.
.
Санкції спрямовані проти ПАТ «Алроса», найбільшого у світі виробника алмазів, та її генерального директора Павла Мариничева. «Алроса» — державна компанія, яка домінує в російській алмазодобувній галузі, на її частку припадає понад 90% видобутку алмазів у країні. За даними Міністерства фінансів США, у 2021 році «Алроса» отримала понад 4,2 млрд дол. прибутку, що робить її одним з основних джерел доходів російського уряду.
Санкції передбачають заморожування активів і заборону на в’їзд Мариничева, а також заборону на імпорт, купівлю або передачу російських алмазів до ЄС. Заборона на експорт діамантів є частиною ширшого пакета економічних та персональних санкцій, які ЄС ухвалив 18 грудня 2023 року у відповідь на агресивну війну Росії проти України. Заборона на експорт алмазів також узгоджена з G7, метою чого є відрізати Росії доступ до цього прибуткового ринку.
У заяві Ради ЄС також наголошується, що «алмазна галузь має стратегічне значення для економіки Російської Федерації, оскільки є найбільшим несировинним експортним товаром країни».
Останні санкції ЄС стосуються майже 1 тис. 950 фізичних та юридичних осіб, пов’язаних з діями росії в Україні. Їм заборонено доступ до фондів і активів ЄС, а також в’їзд і транзит через територію ЄС.
У квітні минулого року США заборонили імпорт необроблених алмазів з росії та запровадили санкції проти «Алроси».
У першому півріччі 2023 року «Алроса» отримала дохід у розмірі $1,9 млрд.
Російські алмази мають високий попит через дешевизну, а війна проти України ще більше знизила ціни на них. Проблемою є те, що багато алмазів йде за кордон для полірування та ограновування, переважно до Індії.
Там вони часто маркуються країною-виробником, а не країною походження. Це ускладнює застосування санкцій проти росії. Навряд чи Індія найближчим часом піде на співпрацю у цьому питанні. Втім, все ще є надія, що санкції завдадуть удару по доходах рф, оскільки 70% світових покупців ювелірних виробів з діамантами знаходяться в країнах Заходу.