Ракурсhttps://racurs.ua/
Рада ЄС ухвалила рішення щодо заморожених російських активів, фото: European Parliament
ЄС зробив перший крок до використання прибутку від заморожених активів рф для України
https://racurs.ua/ua/n192327-ies-zrobyv-pershyy-krok-do-vykorystannya-prybutku-vid-zamorojenyh-aktyviv-rf-dlya-ukrayiny.htmlРакурсРада Євросоюзу затвердила постанову, котра відкриває шлях до ухвалення рішення щодо використання прибутку від заморожених активів рф для України.
.
Про це сьогодні, 12 лютого, повідомляється на сайті Ради ЄС.
Відповідні активи, котрі розміщені у фінансових установах країн-членів ЄС, були заморожені після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну внаслідок рішення ЄС заборонити будь-які операції, пов’язані з управлінням резервами та активами центробанку рф.
Загалом близько 260 млрд євро активів Центрального банку рф були знерухомлені у вигляді цінних паперів та грошових коштів в юрисдикціях країн G7, ЄС та Австралії. При цьому понад дві третини з них знерухомлено в ЄС.
Сьогодні Рада ЄС ухвалила рішення та регламент, що роз’яснюють зобов’язання центральних депозитаріїв цінних паперів, які володіють активами та резервами Центрального банку Росії, знерухомленими внаслідок обмежувальних заходів ЄС, — вказано у повідомленні.
Зазначається, що це рішення:
- роз’яснює заборону на ці операції, а також правовий статус доходів, отриманих центральними депозитаріями у зв’язку з володінням російськими іммобілізованими активами, і встановлює чіткі правила для суб'єктів, що ними володіють;
- відкриває шлях до ухвалення Радою рішення про можливе створення фінансового внеску до бюджету ЄС з цих чистих прибутків для підтримки України та її відновлення і реконструкції на більш пізньому етапі. Цей фінансовий внесок може бути спрямований через бюджет ЄС до Фонду для України, про який Рада та Європейський Парламент досягли попередньої домовленості 6 лютого 2024 року.
Рада, зокрема, вирішила, що центральні депозитарії, які володіють активами ЦБ рф на суму понад 1 млн євро, повинні окремо обліковувати надзвичайні залишки грошових коштів, що накопичуються внаслідок обмежувальних заходів ЄС, а також окремо зберігати відповідні доходи, — зазначають у Раді ЄС. — Крім того, центральним депозитаріям заборонено розпоряджатися отриманим чистим прибутком.
Міністр законних справ України Дмитро Кулеба вже відреагував на це рішення Ради ЄС.
Я вітаю рішення Ради ЄС, я яке відкриває шлях до використання надзвичайних надходжень від заморожених російських активів, — зазначив він. — Ми заохочуємо до подальших кроків для їхнього практичного використання на користь України. Ці кроки мають бути амбітними та швидкими.
Україна готова продовжувати роботу з партнерами над досягненням кінцевої мети: зробити російські активи доступними для України. Агресор має заплатити, — додав він.