Ракурсhttps://racurs.ua/


У ЄС почали обговорювати можливість повернення до закупівлі газу у росії, - FT
У ЄС почали обговорювати можливість повернення до закупівлі газу у росії, — FT
https://racurs.ua/ua/n203611-u-ies-pochaly-obgovoruvaty-mojlyvist-povernennya-do-zakupivli-gazu-u-rosiyi-ft.htmlРакурсЄвропейські посадовці почали обговорювати ідею можливості повернення до закупівель газу у росії в межах потенційного врегулювання війни в Україні.
Про це пише Financial Times.
Прихильники цієї ідеї стверджують, що це знизить високі ціни на енергоносії в Європі, спонукатиме Москву сісти за стіл переговорів, і дасть обом сторонам привід для запровадження та підтримання режиму припинення вогню.
Водночас навіть попереднє обговорення ідеї відновлення поставок російського газу в Європу вже викликало різку реакцію найближчих союзників України в ЄС.
Це безумство. Наскільки дурними ми можемо бути, щоб навіть думати про це як про можливий варіант? — сказав один з посадовців.
Раніше Туреччина запропонувала Європі створити газовий хаб, щоб допомогти замінити російський газ. Про це повідомив посол Туреччини в ЄС Фарук Каймакчі в інтерв’ю Politico.
За словами дипломата, співпраця в галузі енергетики посідатиме центральне місце у порядку денному налагодження відносин Туреччини з ЄС.
Після припинення транзиту через Україну турецький маршрут залишився єдиним для поставок російського газу в Європу.
Однак Туреччина має намір сприяти збільшенню поставок азербайджанського газу і домовитися з ЄС про розробку родовищ у Середземному морі, якій досі заважала суперечка з Кіпром.
У нас є південний газовий коридор. У нас є 18 мільярдів кубометрів газу, що надходить в основному з Азербайджану. І ми можемо легко розширити коридор, з'єднавши цей газ із середземноморським газом, — запропонував він.
Зеленський заявив про готовність забезпечити транзит газу до Європи з Азербайджану.
Президент підкреслив, що Україна «із задоволенням допомагатиме Словаччині й іншим країнам з транзитом газу», але лише якщо не йдеться про російський газ.
За його словами, у Давосі він уже обговорював з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим питання використання української інфраструктури для транспортування азербайджанського газу.
Азербайджан багато експортує, і ми можемо використовувати й нашу інфраструктуру, якщо Європі дійсно потрібен газ, а не російський газ. Ми у цьому ніколи не відмовляли, — підкреслив Зеленський.
Раніше він давав зрозуміти, що Київ не погодиться прокачувати російський газ під виглядом азербайджанського.