Ракурсhttps://racurs.ua/
В ЄС умовили Австрію та Люксембург скасувати банківську таємницю
https://racurs.ua/ua/n24592-v-ies-umovyly-avstriu-ta-luksemburg-skasuvaty-bankivsku-taiemnycu.htmlРакурс
Австрія і Люксембург погодилися на довгоочікуваний закон ЄС після того, як блок пообіцяв підштовхнути Швейцарію, Ліхтенштейн, Сан-Марино, Андорру і Монако до підписання аналогічної угоди найближчим часом, повідомляє Marketwatch.
Цей закон, який Австрія і Люксембург блокували з 2008 року, зобов'язує 28 держав-членів ЄС автоматично обмінюватися інформацією про рахунки своїх громадян за кордоном, що полегшує пошук прихованих коштів та збір податку на дохід від відсотків.
.
«Ми підтвердили, що це курс, якого ми, звісно, хочемо дотримуватися», — сказав прем'єр-міністр Люксембургу Ксав'є Беттель, передає EUobserver.
Глава Ради ЄС Херман Ван Ромпей у своїй заяві сказав, що угода «є необхідною умовою для того, щоб країни-члени ЄС могли краще протистояти податковому шахрайству та ухилянню від сплати податків».
За його словами, ЄС зараз прагне до нових глобальних стандартів для автоматичного обміну податковою інформацією. «Банківська таємниця повинна померти», — сказав він.
26 держав-членів ЄС на сьогодні застосовують стару версію закону ЄС про автоматичний обмін інформацією.
Австрія і Люксембург відмовлялися підписати угоду про скасування банківської таємниці доти, доки її не підпишуть Швейцарія і Ліхтенштейн, які не входять до ЄС, але є великими банківськими центрами.
Нагадаємо, у жовтні 2013 року Швейцарія підписала Конвенцію про взаємне адміністративне сприяння з податкових питань. В ОЕСР заявили, що в Швейцарії більше не існує банківської таємниці.
Як повідомляв «Ракурс», Люксембург погодився розсекретити банківські рахунки, починаючи з 2015 року. Після капітуляції Люксембургу Австрія лишилася єдиною країною ЄС, що не підписала директиву ЄС про заощадження.
ЄС прийняв так звану директиву про заощадження (European Union Savings Directive, EUSD) 3 червня 2003 року. Директива стосується оподаткування доходу від заощаджень у формі виплачуваних банком відсотків. Директиву про заощадження ухвалили для реалізації так званого «податку ЄС на місці джерела доходу» (EU withholding tax) (ЄС не має податкових повноважень, тому назва є формально неправильною). Цей податок вираховується з відсотків, отриманих громадянами ЄС від їхніх інвестицій в іншій державі.